PARIVISION mod Monte · ESL Pro League Season 23 Stage 1 ·
PARIVISION 7–4 Monte · Inferno
PARIVISION vandt Inferno 7–4.
PARIVISION vandt 4 af 12 runder som CT og 3 af 8 som T.
Monte vandt 5 af 8 runder som CT og 8 af 12 som T.
Bymas havde banens bedste rating, 1,56, med 18 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| PARIVISION | 7 | 4/12 | 3/8 | 2/2 |
| Monte | 4 | 5/8 | 8/12 | 0/2 |
PARIVISION
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| xiELO | 15 | 11 | 4 | +4 | 85,7 | 80,0 % | 73,3 % | -0,1 % | 1,30 |
| BELCHONOKK | 10 | 13 | 6 | -3 | 59,2 | 60,0 % | 20,0 % | +1,1 % | 1,00 |
| nota | 10 | 14 | 2 | -4 | 57,6 | 70,0 % | 60,0 % | -3,6 % | 0,86 |
| zweih | 8 | 12 | 4 | -4 | 55,2 | 75,0 % | 25,0 % | -2,1 % | 0,90 |
| Jame | 6 | 12 | 6 | -6 | 49,2 | 55,0 % | 16,7 % | 0,0 % | 0,86 |
| Coach|Kakafu | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Monte
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bymas | 18 | 10 | 1 | +8 | 93,2 | 85,0 % | 44,4 % | +4,6 % | 1,56 |
| afro | 16 | 9 | 2 | +7 | 72,3 | 80,0 % | 31,3 % | +2,2 % | 1,33 |
| Rainwaker | 13 | 11 | 5 | +2 | 69,8 | 85,0 % | 46,2 % | -0,9 % | 1,07 |
| Gizmy | 9 | 10 | 9 | -1 | 45,2 | 75,0 % | 22,2 % | -1,4 % | 0,85 |
| AZUWU | 7 | 11 | 6 | -4 | 52,7 | 75,0 % | 57,1 % | -0,4 % | 0,90 |
| Coach|dastan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 2 T vinder Bomben sprang
- Runde 3 T vinder Bomben sprang
- Runde 4 T vinder Bomben sprang
- Runde 5 CT vinder CT vinder
- Runde 6 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 7 T vinder Bomben sprang
- Runde 8 T vinder Bomben sprang
- Runde 9 T vinder Bomben sprang
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 T vinder Bomben sprang
- Runde 12 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 15 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 18 CT vinder CT vinder
- Runde 19 CT vinder CT vinder
- Runde 20 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer