Serbia mod Romania · Esports Nations Cup 2026 East Europe Closed Qualifier ·
Serbia 4–13 Romania · Inferno
Romania vandt Inferno 13–4.
Serbia vandt 1 af 5 runder som CT og 3 af 12 som T.
Romania vandt 9 af 12 runder som CT og 4 af 5 som T.
ROU lauNX- havde banens bedste rating, 1,47, med 20 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Serbia | 4 | 1/5 | 3/12 | 0/2 |
| Romania | 13 | 9/12 | 4/5 | 2/2 |
Serbia
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kind0 | 10 | 15 | 2 | -5 | 84,1 | 47,1 % | 50,0 % | -1,9 % | 1,04 |
| VLDN | 10 | 17 | 3 | -7 | 74,5 | 58,8 % | 20,0 % | -1,9 % | 1,01 |
| andr1x | 9 | 16 | 3 | -7 | 64,4 | 47,1 % | 44,4 % | -2,0 % | 0,93 |
| Dragon | 7 | 17 | 3 | -10 | 75,1 | 47,1 % | 57,1 % | -7,2 % | 0,68 |
| emi | 2 | 18 | 2 | -16 | 42,4 | 47,1 % | 50,0 % | -6,3 % | 0,36 |
| Coach|pakey | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Romania
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ROU lauNX- | 20 | 13 | 7 | +7 | 152,1 | 70,6 % | 35,0 % | +2,1 % | 1,47 |
| fNk | 17 | 8 | 5 | +9 | 123,2 | 76,5 % | 35,3 % | +1,9 % | 1,33 |
| s0und | 13 | 6 | 5 | +7 | 93,7 | 76,5 % | 69,2 % | +2,7 % | 1,37 |
| HOLY | 13 | 9 | 1 | +4 | 97,0 | 64,7 % | 38,5 % | +0,2 % | 1,04 |
| XELLOW | 9 | 12 | 2 | -3 | 77,2 | 64,7 % | 44,4 % | -0,4 % | 0,87 |
| BTN | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 CT vinder CT vinder
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 CT vinder CT vinder
- Runde 6 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 7 T vinder Bomben sprang
- Runde 8 T vinder Bomben sprang
- Runde 9 CT vinder CT vinder
- Runde 10 CT vinder CT vinder
- Runde 11 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 T vinder Bomben sprang
- Runde 15 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 16 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 17 T vinder Terroristerne vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer