FISSURE Playground 3 Asia Closed Qualifier · · BO3
The Huns 2–0 Staqued
The Huns slog Staqued 2–0 til FISSURE Playground 3 Asia Closed Qualifier den 31. august 2026.
bexyz havde seriens bedste rating, 1,82, med 23 kills og 10 deaths.
Baner
The Huns
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| bexyz | 23 | 10 | 5 | +13 | 108,6 | 80,0 % | 60,9 % | +7,0 % | 1,82 |
| ANN1H1LAT1ON | 20 | 8 | 4 | +12 | 122,6 | 85,0 % | 35,0 % | +6,6 % | 1,81 |
| controlez | 19 | 11 | 8 | +8 | 99,2 | 75,0 % | 57,9 % | +0,4 % | 1,36 |
| Lzj | 11 | 12 | 1 | -1 | 77,6 | 46,7 % | 54,5 % | -1,4 % | 1,10 |
| nin9 | 9 | 11 | 3 | -2 | 46,0 | 70,0 % | 66,7 % | -0,4 % | 0,92 |
| KraxyT | 8 | 11 | 4 | -3 | 78,5 | 73,3 % | 37,5 % | +0,2 % | 1,18 |
| w0mbat | 5 | 10 | 2 | -5 | 39,3 | 53,3 % | 20,0 % | -2,4 % | 0,73 |
| xelja | 5 | 14 | 2 | -9 | 51,3 | 46,7 % | 0,0 % | -5,9 % | 0,54 |
| traapz | 3 | 14 | 1 | -11 | 43,4 | 40,0 % | 66,7 % | -8,2 % | 0,33 |
| Bart4k | 2 | 9 | 1 | -7 | 17,5 | 70,0 % | 0,0 % | -3,0 % | 0,57 |
Staqued
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bart4k | 16 | 8 | 3 | +8 | 93,1 | 86,7 % | 56,3 % | +3,7 % | 1,45 |
| w0mbat | 14 | 14 | 4 | 0 | 81,3 | 60,0 % | 64,3 % | +3,0 % | 1,32 |
| nin9 | 13 | 8 | 5 | +5 | 106,6 | 93,3 % | 61,5 % | +3,2 % | 1,46 |
| bexyz | 12 | 7 | 4 | +5 | 90,9 | 86,7 % | 75,0 % | +2,1 % | 1,37 |
| ANN1H1LAT1ON | 11 | 3 | 4 | +8 | 80,7 | 86,7 % | 45,5 % | +6,2 % | 1,54 |
| Lzj | 10 | 14 | 5 | -4 | 56,6 | 50,0 % | 20,0 % | -2,5 % | 0,86 |
| xelja | 10 | 16 | 3 | -6 | 63,5 | 70,0 % | 0,0 % | -4,0 % | 0,82 |
| controlez | 8 | 7 | 5 | +1 | 55,2 | 93,3 % | 100,0 % | +1,5 % | 1,10 |
| KraxyT | 8 | 15 | 1 | -7 | 36,4 | 60,0 % | 50,0 % | -3,8 % | 0,67 |
| traapz | 7 | 14 | 3 | -7 | 44,4 | 65,0 % | 57,1 % | -3,4 % | 0,75 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.