Subtick

B8 Academy

B8 Academy vandt 6 af 19 parsede baner (31,6 %), 55,6 % af CT-runderne og 45,8 % af T-runderne.

Mest spillede bane: Mirage, med 28,6 % af banerne vundet.

Baner
6–13
Kamp
5–2
Vundet %
31,6 %
CT-runder
55,6 %
T-runder
45,8 %
Pistolrunder
52,6 %

Pr. bane

Bane Spillet Vundet Vundet % CT-runder T-runder Pistolrunder
Mirage 7 2 28,6 % 65,2 % 50,6 % 50,0 %
Ancient 5 1 20,0 % 46,3 % 42,6 % 70,0 %
Inferno 3 2 66,7 % 52,0 % 46,9 % 50,0 %
Dust2 2 1 50,0 % 47,1 % 33,3 % 50,0 %
Cache 1 0 0,0 % 50,0 % 50,0 % 0,0 %
Nuke 1 0 0,0 % 66,7 % 44,4 % 50,0 %

Spillere

Spiller Baner K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
segukawa 19 265 256 82 +9 55,3 71,7 % 42,6 % +0,3 % 1,05
k1n 19 288 287 105 +1 55,7 78,7 % 55,6 % +0,1 % 1,08
sherman 19 281 263 79 +18 54,5 75,3 % 47,7 % +0,8 % 1,11
r0se 13 208 216 88 -8 50,0 71,9 % 61,5 % +0,1 % 1,00
oju 12 189 169 56 +20 43,7 76,1 % 57,7 % +0,6 % 1,08
kloberg 7 91 103 40 -12 60,5 73,4 % 53,8 % +0,1 % 1,03
1njustice 6 55 87 14 -32 54,8 64,1 % 60,0 % -2,7 % 0,83
Coach|HKTA 3 0 0 0 0 0,0 100,0 % – 0,0 % 0,78

Seneste kampe

Turneringer

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.