Subtick

Chinggis Warriors

Chinggis Warriors vandt 47 af 103 parsede baner (45,6 %), 53,8 % af CT-runderne og 46,4 % af T-runderne.

Mest spillede bane: Nuke, med 39,3 % af banerne vundet.

Baner
47–56
Kamp
21–20
Vundet %
45,6 %
CT-runder
53,8 %
T-runder
46,4 %
Pistolrunder
44,9 %

Pr. bane

Bane Spillet Vundet Vundet % CT-runder T-runder Pistolrunder
Nuke 28 11 39,3 % 58,0 % 45,5 % 45,5 %
Inferno 22 8 36,4 % 52,5 % 45,9 % 40,9 %
Dust2 19 10 52,6 % 54,5 % 50,0 % 44,7 %
Ancient 18 7 38,9 % 51,0 % 49,5 % 41,7 %
Mirage 7 5 71,4 % 54,8 % 47,2 % 35,7 %
Cache 6 3 50,0 % 58,5 % 35,7 % 66,7 %
Anubis 3 3 100,0 % 30,6 % 39,1 % 66,7 %

Spillere

Spiller Baner K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
sk0R 97 1558 1387 483 +171 80,8 72,3 % 52,6 % +0,7 % 1,21
ROUX 103 1460 1590 451 -130 70,3 69,6 % 56,6 % -0,8 % 1,04
tikuak 67 1155 976 295 +179 82,2 72,9 % 57,7 % +1,2 % 1,26
fury5k 74 1044 1153 373 -109 70,6 70,2 % 60,8 % -1,0 % 1,02
cool4st 74 1150 1031 315 +119 78,7 73,5 % 34,4 % +0,6 % 1,18
hasteka 29 373 448 130 -75 69,5 68,1 % 61,1 % -1,0 % 1,02
sergelen19k 5 49 83 18 -34 53,9 57,7 % 63,3 % -3,1 % 0,76
Coach|Redka 2 0 0 0 0 0,0 100,0 % – 0,0 % 0,78

Seneste kampe

Turneringer

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.