CTRL
CTRL vandt 5 af 12 parsede baner (41,7 %), 48,0 % af CT-runderne og 53,4 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Nuke, med 50,0 % af banerne vundet.
- Baner
- 5–7
- Kamp
- 1–3
- Vundet %
- 41,7 %
- CT-runder
- 48,0 %
- T-runder
- 53,4 %
- Pistolrunder
- 54,2 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nuke | 4 | 2 | 50,0 % | 54,8 % | 53,2 % | 50,0 % |
| Inferno | 2 | 1 | 50,0 % | 57,9 % | 50,0 % | 50,0 % |
| Anubis | 2 | 1 | 50,0 % | 45,0 % | 62,5 % | 100,0 % |
| Dust2 | 1 | 0 | 0,0 % | 41,7 % | 14,3 % | 0,0 % |
| Mirage | 1 | 0 | 0,0 % | 33,3 % | 54,5 % | 50,0 % |
| Cache | 1 | 1 | 100,0 % | 33,3 % | 91,7 % | 50,0 % |
| Ancient | 1 | 0 | 0,0 % | 41,7 % | 0,0 % | 50,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Finui | 12 | 181 | 177 | 64 | +4 | 79,0 | 70,9 % | 54,7 % | 0,0 % | 1,14 |
| Alibond | 12 | 169 | 166 | 41 | +3 | 68,3 | 68,3 % | 52,1 % | +0,8 % | 1,11 |
| godkU | 12 | 177 | 201 | 66 | -24 | 74,5 | 69,4 % | 50,3 % | -1,3 % | 1,03 |
| Xeth | 12 | 173 | 192 | 48 | -19 | 69,4 | 68,3 % | 43,4 % | -0,5 % | 1,05 |
| Rhyza | 12 | 188 | 167 | 48 | +21 | 83,1 | 70,6 % | 39,4 % | +1,2 % | 1,23 |
| Mischief | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Seneste kampe
Turneringer
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.