DUSTY
DUSTY vandt 6 af 10 parsede baner (60,0 %), 47,2 % af CT-runderne og 51,5 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Mirage, med 66,7 % af banerne vundet.
- Baner
- 6–4
- Kamp
- 2–2
- Vundet %
- 60,0 %
- CT-runder
- 47,2 %
- T-runder
- 51,5 %
- Pistolrunder
- 40,0 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mirage | 3 | 2 | 66,7 % | 63,6 % | 40,6 % | 50,0 % |
| Nuke | 3 | 2 | 66,7 % | 32,0 % | 60,9 % | 33,3 % |
| Dust2 | 1 | 0 | 0,0 % | 12,5 % | 50,0 % | 50,0 % |
| Inferno | 1 | 0 | 0,0 % | 58,3 % | 33,3 % | 0,0 % |
| Cache | 1 | 1 | 100,0 % | 50,0 % | 87,5 % | 100,0 % |
| Anubis | 1 | 1 | 100,0 % | 60,0 % | 58,3 % | 0,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ~ peterrr | 10 | 117 | 127 | 39 | -10 | 73,6 | 72,9 % | 52,1 % | -0,7 % | 1,09 |
| PANDAZ | 10 | 114 | 146 | 40 | -32 | 62,5 | 64,4 % | 52,6 % | -1,7 % | 0,92 |
| Tony | 10 | 142 | 127 | 44 | +15 | 87,5 | 70,7 % | 59,2 % | +0,7 % | 1,28 |
| RavlE | 10 | 129 | 129 | 45 | 0 | 74,1 | 68,6 % | 38,0 % | +0,8 % | 1,16 |
| Dabbehhh | 6 | 53 | 82 | 30 | -29 | 61,8 | 65,7 % | 60,4 % | -2,6 % | 0,86 |
| blick | 4 | 58 | 55 | 37 | +3 | 81,6 | 77,1 % | 46,6 % | +0,5 % | 1,19 |
Seneste kampe
Turneringer
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.