EMPIRE
EMPIRE vandt 22 af 32 parsede baner (68,8 %), 49,8 % af CT-runderne og 47,5 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Dust2, med 71,4 % af banerne vundet.
- Baner
- 22–10
- Kamp
- 7–6
- Vundet %
- 68,8 %
- CT-runder
- 49,8 %
- T-runder
- 47,5 %
- Pistolrunder
- 50,0 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dust2 | 7 | 5 | 71,4 % | 54,0 % | 50,6 % | 57,1 % |
| Inferno | 7 | 4 | 57,1 % | 42,0 % | 42,2 % | 42,9 % |
| Nuke | 7 | 5 | 71,4 % | 49,3 % | 52,6 % | 35,7 % |
| Ancient | 5 | 3 | 60,0 % | 49,1 % | 60,9 % | 70,0 % |
| Mirage | 4 | 3 | 75,0 % | 62,5 % | 34,3 % | 62,5 % |
| Cache | 2 | 2 | 100,0 % | 41,2 % | 27,3 % | 25,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ayaneuu | 32 | 431 | 444 | 146 | -13 | 77,6 | 71,9 % | 53,4 % | -0,3 % | 1,12 |
| Walco | 32 | 482 | 454 | 182 | +28 | 83,6 | 73,3 % | 59,8 % | +0,7 % | 1,22 |
| C0C0- | 32 | 487 | 428 | 138 | +59 | 93,0 | 72,5 % | 35,3 % | +1,1 % | 1,30 |
| BAGEL | 32 | 441 | 468 | 165 | -27 | 79,6 | 71,8 % | 54,9 % | -0,2 % | 1,12 |
| 4562 | 8 | 100 | 115 | 29 | -15 | 69,0 | 70,0 % | 68,0 % | -0,9 % | 1,04 |
| micro | 6 | 85 | 84 | 29 | +1 | 77,2 | 76,8 % | 51,8 % | -0,2 % | 1,11 |
| Jeebs | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| Coach|Nexity | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Seneste kampe
- EMPIRE mod LAG 0–2 NSTLGA Emerald Cup 2026
- KODEX mod EMPIRE 1–2 NSTLGA Emerald Cup 2026
- EMPIRE mod Iowa Stormboar 2–1 NSTLGA Emerald Cup 2026
- EMPIRE mod regain 1–2 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 3
- Desi Boyz mod EMPIRE 1–2 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 3
- EMPIRE mod DETONATE 0–2 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 3
- Without a Roof mod EMPIRE 2–1 PGL Masters Bucharest 2026 North America Open Qualifier 1
- EMPIRE mod Unreal Nightmare 2–1 PGL Masters Bucharest 2026 North America Open Qualifier 1
- EMPIRE mod Overtake Sector 0–2 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 1
- EMPIRE mod Iowa Stormboar 2–1 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 1
- EMPIRE mod New Legends 2–1 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 1
- Chicken Coop mod EMPIRE 2–0 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 1
Turneringer
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.