Subtick

Envy

Envy vandt 8 af 17 parsede baner (47,1 %), 54,6 % af CT-runderne og 37,7 % af T-runderne.

Mest spillede bane: Ancient, med 83,3 % af banerne vundet.

Baner
8–9
Kamp
2–5
Vundet %
47,1 %
CT-runder
54,6 %
T-runder
37,7 %
Pistolrunder
41,2 %

Pr. bane

Bane Spillet Vundet Vundet % CT-runder T-runder Pistolrunder
Ancient 6 5 83,3 % 57,7 % 36,2 % 33,3 %
Dust2 4 0 0,0 % 59,1 % 35,4 % 50,0 %
Cache 2 1 50,0 % 47,6 % 41,7 % 25,0 %
Inferno 2 1 50,0 % 58,3 % 57,1 % 75,0 %
Nuke 2 0 0,0 % 54,2 % 21,1 % 25,0 %
Anubis 1 1 100,0 % 33,3 % 37,5 % 50,0 %

Spillere

Spiller Baner K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
Maka 17 253 223 82 +30 85,1 74,1 % 36,8 % +1,2 % 1,30
Graviti 17 205 249 60 -44 64,8 65,4 % 55,1 % -1,8 % 0,94
Lucky 17 210 244 95 -34 68,8 71,2 % 43,3 % -1,2 % 1,02
Misutaaa 17 202 247 67 -45 68,0 68,9 % 63,4 % -1,4 % 1,00
Kursy 17 234 255 65 -21 73,8 68,9 % 65,0 % -0,7 % 1,08

Seneste kampe

Turneringer

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.