EVO Elite
EVO Elite vandt 2 af 10 parsede baner (20,0 %), 27,4 % af CT-runderne og 15,6 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Dust2, med 66,7 % af banerne vundet.
- Baner
- 2–8
- Kamp
- 1–4
- Vundet %
- 20,0 %
- CT-runder
- 27,4 %
- T-runder
- 15,6 %
- Pistolrunder
- 33,3 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dust2 | 3 | 2 | 66,7 % | 16,7 % | 14,3 % | 75,0 % |
| Mirage | 2 | 0 | 0,0 % | 0,0 % | 25,0 % | 0,0 % |
| Ancient | 2 | 0 | 0,0 % | 16,7 % | 0,0 % | 0,0 % |
| Anubis | 2 | 0 | 0,0 % | 41,7 % | 14,3 % | 50,0 % |
| Nuke | 1 | 0 | 0,0 % | 50,0 % | 0,0 % | 0,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| yungquewe | 6 | 39 | 80 | 8 | -41 | 49,5 | 53,2 % | 48,7 % | -4,0 % | 0,75 |
| k1yotaka | 4 | 39 | 54 | 10 | -15 | 72,9 | 61,2 % | 41,0 % | -3,1 % | 0,98 |
| Kro4i123 | 5 | 28 | 67 | 10 | -39 | 42,7 | 45,4 % | 50,0 % | -4,3 % | 0,61 |
| Resaj | 4 | 41 | 56 | 17 | -15 | 83,1 | 59,7 % | 46,3 % | -0,2 % | 1,17 |
| d1esFf | 4 | 40 | 59 | 15 | -19 | 74,7 | 56,7 % | 60,0 % | -2,4 % | 1,00 |
| malizu | 1 | 12 | 16 | 1 | -4 | 54,9 | 52,6 % | 41,7 % | -0,9 % | 1,04 |
Seneste kampe
Turneringer
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.