Subtick

G2 Ares

G2 Ares vandt 27 af 150 parsede baner (18,0 %), 48,6 % af CT-runderne og 47,5 % af T-runderne.

Mest spillede bane: Inferno, med 12,2 % af banerne vundet.

Baner
27–123
Kamp
32–28
Vundet %
18,0 %
CT-runder
48,6 %
T-runder
47,5 %
Pistolrunder
51,7 %

Pr. bane

Bane Spillet Vundet Vundet % CT-runder T-runder Pistolrunder
Inferno 41 5 12,2 % 50,9 % 49,4 % 53,7 %
Mirage 32 7 21,9 % 51,5 % 45,8 % 56,3 %
Ancient 25 3 12,0 % 50,4 % 50,0 % 52,1 %
Cache 21 2 9,5 % 45,7 % 43,4 % 45,2 %
Dust2 15 8 53,3 % 42,0 % 44,1 % 40,0 %
Anubis 12 1 8,3 % 44,4 % 51,8 % 54,2 %
Overpass 4 1 25,0 % 54,5 % 43,8 % 62,5 %

Spillere

Spiller Baner K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
SHiNE 147 1758 2288 970 -530 60,7 69,0 % 53,5 % -1,6 % 0,92
Junyme 147 2443 2213 628 +230 84,5 71,8 % 40,6 % +0,6 % 1,24
ykss 147 2053 2332 725 -279 68,8 69,7 % 52,1 % -0,8 % 1,03
hitori 147 2232 2358 827 -126 77,0 70,8 % 49,4 % -0,4 % 1,11
TMKj 90 1408 1457 443 -49 79,1 69,9 % 63,4 % -0,3 % 1,13
Coach|innersh1ne 7 0 0 0 0 0,0 100,0 % – 0,0 % 0,78
BacH 1 2 14 2 -12 37,7 26,7 % 100,0 % -8,0 % 0,26
m0vski 1 7 13 4 -6 67,7 60,0 % 57,1 % -4,8 % 0,84
BangBang 1 6 13 2 -7 49,0 60,0 % 50,0 % -3,7 % 0,77
SaMsInG 1 8 12 0 -4 73,3 66,7 % 25,0 % -3,4 % 1,00
No1r 1 11 13 1 -2 79,8 53,3 % 63,6 % -2,4 % 1,11

Seneste kampe

Turneringer

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.