Honvéd
Honvéd vandt 71 af 138 parsede baner (51,4 %), 49,9 % af CT-runderne og 44,1 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Dust2, med 51,2 % af banerne vundet.
- Baner
- 71–67
- Kamp
- 25–35
- Vundet %
- 51,4 %
- CT-runder
- 49,9 %
- T-runder
- 44,1 %
- Pistolrunder
- 52,5 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dust2 | 41 | 21 | 51,2 % | 50,8 % | 44,3 % | 53,7 % |
| Mirage | 35 | 17 | 48,6 % | 52,6 % | 41,5 % | 52,9 % |
| Inferno | 19 | 10 | 52,6 % | 41,8 % | 48,7 % | 42,1 % |
| Ancient | 17 | 8 | 47,1 % | 48,5 % | 45,7 % | 55,9 % |
| Cache | 12 | 7 | 58,3 % | 57,0 % | 42,2 % | 62,5 % |
| Anubis | 8 | 4 | 50,0 % | 45,8 % | 41,5 % | 43,8 % |
| Nuke | 6 | 4 | 66,7 % | 47,2 % | 45,7 % | 58,3 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| noleN | 129 | 1652 | 1912 | 562 | -260 | 64,4 | 67,2 % | 61,9 % | -0,9 % | 0,99 |
| es0r7 | 121 | 1806 | 1787 | 600 | +19 | 79,8 | 70,8 % | 36,6 % | -0,1 % | 1,15 |
| IBALLY | 121 | 1687 | 1845 | 582 | -158 | 71,8 | 69,0 % | 52,9 % | -0,8 % | 1,05 |
| 1NSERT2 | 105 | 1713 | 1544 | 446 | +169 | 82,3 | 69,7 % | 61,0 % | +0,8 % | 1,22 |
| marTineZ | 88 | 1294 | 1352 | 433 | -58 | 75,4 | 71,0 % | 53,5 % | -0,4 % | 1,12 |
| fleav | 58 | 899 | 875 | 291 | +24 | 84,7 | 69,8 % | 33,1 % | +0,1 % | 1,18 |
| excien | 34 | 418 | 536 | 120 | -118 | 60,4 | 66,4 % | 60,0 % | -1,5 % | 0,94 |
| zs0lt1 | 17 | 200 | 278 | 63 | -78 | 57,7 | 63,1 % | 59,5 % | -2,2 % | 0,88 |
| kszlim | 8 | 82 | 129 | 30 | -47 | 57,9 | 62,8 % | 53,7 % | -2,4 % | 0,83 |
| texmy | 2 | 19 | 39 | 8 | -20 | 41,6 | 66,1 % | 73,7 % | -4,0 % | 0,68 |
| Aaron | 3 | 40 | 53 | 21 | -13 | 71,0 | 63,7 % | 45,0 % | -1,9 % | 0,92 |
| Kamion | 2 | 35 | 37 | 17 | -2 | 86,9 | 64,7 % | 28,6 % | +0,5 % | 1,16 |
Seneste kampe
- Leo mod Honvéd 2–0 CCT 2026 Europe Series 13 Closed Qualifier
- Honvéd mod Bebop 0–2 CCT 2026 Challengers Europe Series 8
- Honvéd mod TitanFlow 0–2 CCT 2026 Challengers Europe Series 8
- Honvéd mod Lavked 0–2 CIS Esports League CyberClash Season 2
- PRIVATE mod Honvéd 2–1 CIS Esports League CyberClash Season 2
- mellren mod Honvéd 2–0 CCT 2026 Europe Series 11 Closed Qualifier
- Honvéd mod 6666 0–255 CCT 2026 Europe Series 11 Closed Qualifier
- Misa mod Honvéd 2–1 European Pro League Series 9
- G2 Ares mod Honvéd 2–2 NODWIN Clutch Series 12
- Honvéd mod Bushido Wildcats 1–2 CCT 2026 Europe Series 9
- Honvéd mod ENCE 1–2 CCT 2026 Europe Series 9
- Honvéd mod ENCE 0–2 Exort Fiesta Series 2
Turneringer
- CCT 2026 Europe Series 13 Closed Qualifier
- CCT 2026 Challengers Europe Series 8
- CIS Esports League CyberClash Season 2
- CCT 2026 Europe Series 11 Closed Qualifier
- European Pro League Series 9
- NODWIN Clutch Series 12
- CCT 2026 Europe Series 9
- Exort Fiesta Series 2
- NODWIN Clutch Series 12 Closed Qualifier
- NODWIN Clutch Series 11
- CCT 2026 Europe Series 8 Closed Qualifier
- Exort Fiesta Series 1
- CCT 2026 Challengers Europe Series 5
- NODWIN Clutch Series 11 Closed Qualifier
- CCT 2026 Europe Series 7 Closed Qualifier
- CCT 2026 Europe Series 6
- NODWIN Clutch Series 10
- CCT 2026 Europe Series 6 Closed Qualifier
- European Pro League Series 8
- NODWIN Clutch Series 10 Closed Qualifier
- CCT 2026 Europe Series 5 Closed Qualifier
- AR3NA Epicbet Open Season 1
- European Pro League Series 8 Closed Qualifier
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.