Iowa Stormboar
Iowa Stormboar vandt 30 af 68 parsede baner (44,1 %), 49,8 % af CT-runderne og 45,3 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Mirage, med 55,0 % af banerne vundet.
- Baner
- 30–38
- Kamp
- 16–15
- Vundet %
- 44,1 %
- CT-runder
- 49,8 %
- T-runder
- 45,3 %
- Pistolrunder
- 46,3 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mirage | 20 | 11 | 55,0 % | 62,9 % | 40,6 % | 52,5 % |
| Dust2 | 15 | 7 | 46,7 % | 42,9 % | 49,4 % | 33,3 % |
| Ancient | 9 | 3 | 33,3 % | 47,3 % | 47,1 % | 33,3 % |
| Nuke | 9 | 4 | 44,4 % | 47,1 % | 44,4 % | 50,0 % |
| Cache | 6 | 3 | 50,0 % | 51,5 % | 49,1 % | 66,7 % |
| Inferno | 5 | 1 | 20,0 % | 32,1 % | 44,7 % | 20,0 % |
| Anubis | 4 | 1 | 25,0 % | 41,7 % | 47,4 % | 87,5 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| H0NeST | 52 | 1025 | 861 | 265 | +164 | 104,7 | 73,4 % | 61,9 % | +1,8 % | 1,40 |
| aelor | 66 | 948 | 1007 | 304 | -59 | 75,3 | 71,3 % | 50,4 % | +0,2 % | 1,12 |
| Scorchyy | 62 | 923 | 889 | 228 | +34 | 81,1 | 70,7 % | 36,4 % | +0,8 % | 1,20 |
| Coach|carbs | 55 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| Valter0k | 55 | 764 | 836 | 266 | -72 | 71,0 | 71,2 % | 50,1 % | +0,2 % | 1,10 |
| Maxuel | 3 | 48 | 48 | 8 | 0 | 89,6 | 65,2 % | 68,8 % | +0,1 % | 1,22 |
| false | 13 | 159 | 195 | 48 | -36 | 69,3 | 66,7 % | 59,1 % | -0,9 % | 1,00 |
| Coach|_M_A_D | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| T0rby | 3 | 39 | 52 | 21 | -13 | 85,9 | 62,3 % | 53,8 % | +0,2 % | 1,09 |
Seneste kampe
- EMPIRE mod Iowa Stormboar 2–1 NSTLGA Emerald Cup 2026
- Overtake Sector mod Iowa Stormboar 2–0 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 3
- DETONATE mod Iowa Stormboar 1–2 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 3
- Zomblers mod Iowa Stormboar 2–1 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 3
- regain mod Iowa Stormboar 1–2 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 3
- Wanted Goons mod Iowa Stormboar 1–2 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 3
- Iowa Stormboar mod Without a Roof 0–2 CROSSFIRE Season 6
- Iowa Stormboar mod FarmVille 1–2 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 2
- Iowa Stormboar mod Addice 2–0 CROSSFIRE Season 6
- Iowa Stormboar mod Club 333 2–0 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 2
- Marsborne mod Iowa Stormboar 2–0 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 2
- Iowa Stormboar mod Wanted Goons 2–0 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 2
Turneringer
- NSTLGA Emerald Cup 2026
- ESL Challenger League Season 52 North America Cup 3
- CROSSFIRE Season 6
- ESL Challenger League Season 52 North America Cup 2
- NSTLGA League Season 2
- ESL Challenger League Season 52 North America Cup 1
- StarLadder StarSeries Fall 2026 North America Closed Qualifier
- NSTLGA League Season 1
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.