Subtick

Lavked

Lavked vandt 73 af 143 parsede baner (51,0 %), 52,3 % af CT-runderne og 44,4 % af T-runderne.

Mest spillede bane: Mirage, med 50,0 % af banerne vundet.

Baner
73–70
Kamp
27–36
Vundet %
51,0 %
CT-runder
52,3 %
T-runder
44,4 %
Pistolrunder
49,5 %

Pr. bane

Bane Spillet Vundet Vundet % CT-runder T-runder Pistolrunder
Mirage 34 17 50,0 % 51,7 % 45,9 % 54,4 %
Dust2 33 14 42,4 % 49,0 % 47,9 % 51,5 %
Ancient 25 13 52,0 % 52,6 % 42,8 % 47,9 %
Nuke 24 13 54,2 % 53,6 % 39,2 % 38,3 %
Anubis 17 10 58,8 % 53,4 % 45,8 % 50,0 %
Inferno 8 5 62,5 % 54,3 % 42,9 % 50,0 %
Overpass 1 1 100,0 % 75,0 % 40,0 % 100,0 %
Cache 1 0 0,0 % 75,0 % 25,0 % 50,0 %

Spillere

Spiller Baner K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
k4nfuz 114 1682 1678 417 +4 73,2 71,1 % 62,6 % -0,1 % 1,12
xm1nd 142 2276 1983 553 +293 82,8 72,2 % 35,8 % +0,8 % 1,24
1NVISIBLEE 128 1999 2183 693 -184 81,4 67,4 % 54,7 % -1,0 % 1,07
azukay 112 1677 1779 549 -102 74,2 70,7 % 57,2 % -0,8 % 1,07
takanashi 23 311 384 120 -73 64,5 66,7 % 55,0 % -1,3 % 0,96
riskyb0b 15 205 206 66 -1 80,8 67,3 % 62,9 % -0,2 % 1,12
FREXEMP 13 187 265 65 -78 60,9 64,1 % 58,8 % -2,7 % 0,84
L1nkero 7 84 124 37 -40 62,5 61,0 % 70,2 % -2,5 % 0,84

Seneste kampe

Turneringer

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.