Marsborne
Marsborne vandt 56 af 82 parsede baner (68,3 %), 58,6 % af CT-runderne og 53,6 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Inferno, med 71,4 % af banerne vundet.
- Baner
- 56–26
- Kamp
- 27–13
- Vundet %
- 68,3 %
- CT-runder
- 58,6 %
- T-runder
- 53,6 %
- Pistolrunder
- 53,0 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Inferno | 21 | 15 | 71,4 % | 58,8 % | 60,4 % | 59,5 % |
| Ancient | 17 | 13 | 76,5 % | 62,5 % | 51,6 % | 52,9 % |
| Mirage | 12 | 10 | 83,3 % | 63,2 % | 53,2 % | 54,2 % |
| Dust2 | 12 | 5 | 41,7 % | 48,2 % | 55,9 % | 70,8 % |
| Anubis | 9 | 6 | 66,7 % | 55,6 % | 56,2 % | 33,3 % |
| Nuke | 9 | 6 | 66,7 % | 62,1 % | 39,1 % | 38,9 % |
| Overpass | 1 | 1 | 100,0 % | 91,7 % | 50,0 % | 50,0 % |
| Cache | 1 | 0 | 0,0 % | 41,7 % | 0,0 % | 0,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| nicx | 76 | 1151 | 1078 | 358 | +73 | 82,5 | 73,2 % | 63,9 % | +0,3 % | 1,17 |
| freshie | 82 | 1108 | 1172 | 472 | -64 | 76,0 | 73,8 % | 51,1 % | 0,0 % | 1,10 |
| ogwizard | 82 | 1174 | 964 | 353 | +210 | 81,2 | 75,8 % | 35,0 % | +1,2 % | 1,24 |
| WUMBO | 82 | 1230 | 1076 | 410 | +154 | 81,8 | 76,3 % | 60,0 % | +1,3 % | 1,24 |
| Grizz | 82 | 1363 | 1223 | 419 | +140 | 91,7 | 73,5 % | 56,2 % | +0,9 % | 1,25 |
| Coach|ItsLucid_ | 48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| marekiew | 6 | 70 | 65 | 30 | +5 | 74,6 | 82,1 % | 50,0 % | +0,9 % | 1,12 |
| Coach|ben1337 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Seneste kampe
- Marsborne mod SportsBetExpert 0–2 FRAG University 2026
- Elusive mod Marsborne 0–2 FRAG University 2026
- DENDELE mod Marsborne 13–2 FRAG University 2026
- Marsborne mod Without a Roof 2–3 CROSSFIRE Season 6
- Marsborne mod Overtake Sector 2–0 CROSSFIRE Season 6
- LAG mod Marsborne 1–2 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 2
- regain mod Marsborne 0–2 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 2
- Marsborne mod FarmVille 2–0 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 2
- Marsborne mod DETONATE 2–0 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 2
- Marsborne mod Without a Roof 0–2 ESEA Season 58 North America Finals
- Marsborne mod Sharp 2–0 ESEA Season 58 North America Finals
- Marsborne mod Iowa Stormboar 2–0 ESL Challenger League Season 52 North America Cup 2
Turneringer
- FRAG University 2026
- CROSSFIRE Season 6
- ESL Challenger League Season 52 North America Cup 2
- ESEA Season 58 North America Finals
- ESEA Advanced Season 58 North America
- NSTLGA League Season 2
- PGL Masters Bucharest 2026 North America Closed Qualifier
- PGL Masters Bucharest 2026 North America Open Qualifier 1
- ESL Challenger League Season 52 North America Cup 1
- StarLadder StarSeries Fall 2026 North America Closed Qualifier
- Circuit X BLAST Open Porto 2026 North America Rising Event
- NSTLGA League Season 1
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.