Subtick

MASONIC

MASONIC vandt 13 af 20 parsede baner (65,0 %), 44,4 % af CT-runderne og 45,5 % af T-runderne.

Mest spillede bane: Nuke, med 83,3 % af banerne vundet.

Baner
13–7
Kamp
3–7
Vundet %
65,0 %
CT-runder
44,4 %
T-runder
45,5 %
Pistolrunder
45,0 %

Pr. bane

Bane Spillet Vundet Vundet % CT-runder T-runder Pistolrunder
Nuke 6 5 83,3 % 56,9 % 55,2 % 50,0 %
Cache 5 4 80,0 % 41,7 % 46,4 % 40,0 %
Ancient 3 1 33,3 % 38,7 % 39,4 % 0,0 %
Mirage 2 2 100,0 % 45,8 % 50,0 % 75,0 %
Dust2 2 1 50,0 % 16,7 % 0,0 % 25,0 %
Inferno 1 0 0,0 % 58,3 % 20,0 % 100,0 %
Anubis 1 0 0,0 % 58,3 % 41,7 % 100,0 %

Spillere

Spiller Baner K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
b0RUP 20 241 311 92 -70 65,1 71,0 % 66,0 % -2,1 % 0,96
Botman 20 288 297 85 -9 72,4 71,9 % 52,1 % -0,5 % 1,11
Kralle 20 340 312 91 +28 87,8 69,3 % 52,9 % +0,5 % 1,26
Slexa 16 199 228 47 -29 74,1 66,6 % 46,2 % -0,5 % 1,08
Bukhavez 11 122 185 56 -63 62,7 63,8 % 53,3 % -2,8 % 0,84
Frøslev 9 111 136 51 -25 67,2 77,6 % 55,0 % -2,3 % 0,94
Noruyp 4 50 49 9 +1 64,1 66,3 % 32,0 % +0,5 % 1,07

Seneste kampe

Turneringer

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.