Nemesis
Nemesis vandt 80 af 141 parsede baner (56,7 %), 56,3 % af CT-runderne og 46,7 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Ancient, med 55,9 % af banerne vundet.
- Baner
- 80–61
- Kamp
- 31–26
- Vundet %
- 56,7 %
- CT-runder
- 56,3 %
- T-runder
- 46,7 %
- Pistolrunder
- 51,4 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ancient | 34 | 19 | 55,9 % | 53,9 % | 48,6 % | 50,0 % |
| Dust2 | 30 | 11 | 36,7 % | 57,8 % | 41,9 % | 48,3 % |
| Nuke | 20 | 16 | 80,0 % | 61,7 % | 42,7 % | 55,0 % |
| Mirage | 20 | 10 | 50,0 % | 49,5 % | 36,7 % | 48,7 % |
| Inferno | 20 | 15 | 75,0 % | 60,2 % | 60,2 % | 50,0 % |
| Cache | 16 | 9 | 56,3 % | 57,4 % | 52,4 % | 64,5 % |
| Overpass | 1 | 0 | 0,0 % | 41,7 % | 0,0 % | 0,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| r3salt | 140 | 1951 | 1987 | 709 | -36 | 77,4 | 71,9 % | 51,3 % | -0,4 % | 1,11 |
| mag1k3Y | 140 | 2029 | 1754 | 562 | +275 | 79,2 | 73,6 % | 32,8 % | +1,0 % | 1,22 |
| Sdaim | 139 | 2003 | 1957 | 684 | +46 | 79,9 | 71,4 % | 52,8 % | +0,0 % | 1,15 |
| SELLTER | 135 | 1714 | 1913 | 707 | -199 | 68,5 | 71,8 % | 51,2 % | -0,8 % | 1,02 |
| tex1y | 135 | 1895 | 1796 | 679 | +99 | 75,4 | 74,2 % | 56,2 % | +0,4 % | 1,15 |
| notineki | 5 | 68 | 72 | 19 | -4 | 68,4 | 65,1 % | 55,9 % | -0,2 % | 1,13 |
| NMV | 9 | 9 | 18 | 4 | -9 | 6,2 | 95,5 % | 44,4 % | -0,6 % | 0,76 |
| heis | 5 | 35 | 81 | 14 | -46 | 40,3 | 55,3 % | 51,4 % | -4,6 % | 0,61 |
Seneste kampe
- Nemesis mod Eternal Fire 1–2 Stake Ranked Episode 5
- Inner Circle mod Nemesis 2–0 Stake Ranked Episode 5
- Nemesis mod BRUTE 0–2 NODWIN Clutch Series 13
- Nemesis mod INOX Division 2–0 NODWIN Clutch Series 13
- Nemesis mod mellren 2–0 NODWIN Clutch Series 13
- Nemesis mod Virtus.pro 2–3 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- Nemesis mod Black Phoenix 2–1 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- Nemesis mod WW 2–1 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- Betclic mod Nemesis 2–0 PGL Bucharest 2027 Closed Qualifier
- Nemesis mod TrafficPills 2–0 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- Nemesis mod FN 2–0 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- Nemesis mod Nuclear TigeRES 2–1 PGL Bucharest 2027 Closed Qualifier
Turneringer
- Stake Ranked Episode 5
- NODWIN Clutch Series 13
- WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- PGL Bucharest 2027 Closed Qualifier
- 1win Private Club Season 2 Closed Qualifier
- WINLINE MPKBK CIS LAN Season 8
- Stake Ranked Episode 5 Closed Qualifier
- WINLINE MPKBK CIS LAN Season 7
- Thunderpick World Championship 2026 Closed Qualifier
- 1win Private Club Season 1 Closed Qualifier
- Stake Ranked Episode 4 Closed Qualifier
- NODWIN Clutch Series 11
- GLuck Moscow Cyber Games 2026 Closed Qualifier
- StarLadder StarSeries Fall 2026 Europe Closed Qualifier
- BLAST Bounty 2026 Season 2
- XSE Pro League Guangzhou 2026
- CCT 2026 Europe Series 4
- NODWIN Clutch Series 9
- Stake Ranked Episode 1
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.