Subtick

PCIFIC

PCIFIC vandt 50 af 99 parsede baner (50,5 %), 49,2 % af CT-runderne og 47,1 % af T-runderne.

Mest spillede bane: Dust2, med 37,5 % af banerne vundet.

Baner
50–49
Kamp
19–22
Vundet %
50,5 %
CT-runder
49,2 %
T-runder
47,1 %
Pistolrunder
44,4 %

Pr. bane

Bane Spillet Vundet Vundet % CT-runder T-runder Pistolrunder
Dust2 32 12 37,5 % 46,8 % 51,3 % 50,8 %
Nuke 20 11 55,0 % 51,1 % 40,3 % 38,5 %
Anubis 13 8 61,5 % 41,9 % 42,9 % 38,5 %
Mirage 13 11 84,6 % 57,1 % 46,1 % 34,6 %
Inferno 11 4 36,4 % 55,3 % 39,7 % 54,5 %
Cache 10 4 40,0 % 43,5 % 61,7 % 45,0 %

Spillere

Spiller Baner K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
scolleN 97 1359 1388 405 -29 75,5 69,3 % 59,2 % 0,0 % 1,12
jresy 98 1462 1467 555 -5 81,7 71,3 % 47,5 % +0,0 % 1,16
lugseN 98 1531 1267 388 +264 84,6 72,6 % 30,2 % +1,4 % 1,29
oyesil 89 1085 1336 417 -251 67,9 70,3 % 61,4 % -1,1 % 0,98
eNs 53 657 766 243 -109 65,7 69,5 % 59,2 % -0,8 % 1,00
l0gicman 44 398 534 132 -136 47,5 75,4 % 59,8 % -1,7 % 0,86
RIM3 3 41 32 12 +9 78,9 73,5 % 41,5 % +1,0 % 1,26
bishop 10 10 15 4 -5 4,7 96,8 % 70,0 % -0,2 % 0,78
maxy0y0 8 113 128 38 -15 71,9 66,1 % 52,2 % -0,8 % 1,06
tgN 6 72 83 34 -11 63,6 70,0 % 54,2 % -1,3 % 0,98
SENER1 3 41 43 19 -2 74,8 76,6 % 43,9 % -0,7 % 1,13

Seneste kampe

Turneringer

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.