Spirit
Spirit vandt 76 af 149 parsede baner (51,0 %), 57,5 % af CT-runderne og 52,1 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Dust2, med 46,3 % af banerne vundet.
- Baner
- 76–73
- Kamp
- 38–27
- Vundet %
- 51,0 %
- CT-runder
- 57,5 %
- T-runder
- 52,1 %
- Pistolrunder
- 48,1 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dust2 | 41 | 19 | 46,3 % | 58,9 % | 55,7 % | 47,6 % |
| Mirage | 33 | 20 | 60,6 % | 60,5 % | 49,5 % | 53,0 % |
| Ancient | 23 | 13 | 56,5 % | 56,8 % | 47,6 % | 45,5 % |
| Anubis | 18 | 6 | 33,3 % | 51,4 % | 54,6 % | 41,7 % |
| Nuke | 15 | 10 | 66,7 % | 58,9 % | 55,2 % | 56,7 % |
| Cache | 10 | 5 | 50,0 % | 49,4 % | 47,4 % | 42,1 % |
| Overpass | 9 | 3 | 33,3 % | 58,6 % | 47,8 % | 44,4 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| sh1ro | 149 | 2347 | 1743 | 582 | +604 | 86,1 | 76,6 % | 33,7 % | +2,0 % | 1,32 |
| zont1x | 149 | 1852 | 2006 | 745 | -154 | 65,3 | 73,9 % | 41,6 % | -0,6 % | 1,02 |
| magixx | 149 | 1815 | 2006 | 844 | -191 | 64,7 | 73,3 % | 50,9 % | -0,8 % | 1,00 |
| donk | 146 | 2815 | 2111 | 697 | +704 | 96,7 | 76,2 % | 61,6 % | +2,3 % | 1,41 |
| tN1R | 146 | 2007 | 1993 | 642 | +14 | 71,8 | 73,8 % | 57,4 % | -0,2 % | 1,08 |
| Coach|hally | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| donk | 3 | 30 | 30 | 9 | 0 | 79,3 | 74,4 % | 76,7 % | -1,1 % | 1,12 |
| tN1R | 3 | 39 | 44 | 9 | -5 | 63,4 | 65,1 % | 51,3 % | -1,6 % | 0,96 |
Seneste kampe
- Spirit mod Natus Vincere 1–2 PGL Masters Bucharest 2026
- Spirit mod MOUZ 1–2 PGL Masters Bucharest 2026
- Spirit mod FURIA 2–1 PGL Masters Bucharest 2026
- Spirit mod TYLOO 2–0 PGL Masters Bucharest 2026
- Spirit mod BETBOOM 1–2 PGL Masters Bucharest 2026
- Aurora mod Spirit 2–0 ESL Pro League Season 24
- MOUZ mod Spirit 2–1 ESL Pro League Season 24
- Falcons mod Spirit 0–2 ESL Pro League Season 24
- Spirit mod M80 2–0 ESL Pro League Season 24
- Spirit mod 1win 0–21 ESL Pro League Season 24
- Spirit mod MOUZ 0–2 ESL Pro League Season 24
- Spirit mod PARIVISION 2–1 ESL Pro League Season 24
Turneringer
- PGL Masters Bucharest 2026
- ESL Pro League Season 24
- BLAST Open Porto 2026
- Esports World Cup 2026
- BLAST Bounty 2026 Season 2 Finals
- BLAST Bounty 2026 Season 2
- IEM Cologne Major 2026
- IEM Cologne Major 2026 Stage 2
- PGL Astana 2026
- IEM Rio 2026
- BLAST Open Rotterdam 2026
- ESL Pro League Season 23 Finals
- ESL Pro League Season 23 Stage 2
- IEM Kraków 2026
- BLAST Bounty 2026 Season 1 Finals
- BLAST Bounty 2026 Season 1
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.