Vitality
Vitality vandt 85 af 162 parsede baner (52,5 %), 62,0 % af CT-runderne og 51,5 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Dust2, med 42,5 % af banerne vundet.
- Baner
- 85–77
- Kamp
- 48–21
- Vundet %
- 52,5 %
- CT-runder
- 62,0 %
- T-runder
- 51,5 %
- Pistolrunder
- 53,1 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dust2 | 40 | 17 | 42,5 % | 59,7 % | 58,8 % | 51,9 % |
| Mirage | 26 | 19 | 73,1 % | 63,5 % | 45,6 % | 51,9 % |
| Inferno | 25 | 13 | 52,0 % | 63,2 % | 51,2 % | 58,0 % |
| Nuke | 22 | 13 | 59,1 % | 70,3 % | 37,3 % | 55,8 % |
| Anubis | 19 | 8 | 42,1 % | 53,2 % | 49,2 % | 43,2 % |
| Overpass | 16 | 8 | 50,0 % | 61,9 % | 60,9 % | 64,5 % |
| Cache | 12 | 6 | 50,0 % | 62,7 % | 54,8 % | 45,8 % |
| Ancient | 2 | 1 | 50,0 % | 58,3 % | 47,8 % | 50,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| flameZ | 161 | 2439 | 2236 | 805 | +203 | 76,1 | 75,9 % | 54,1 % | +0,3 % | 1,15 |
| ropz | 161 | 2422 | 1970 | 635 | +452 | 74,5 | 76,4 % | 52,7 % | +1,3 % | 1,22 |
| ZywOo | 161 | 2895 | 1909 | 753 | +986 | 97,8 | 78,3 % | 41,9 % | +3,1 % | 1,47 |
| mezii | 148 | 1887 | 1870 | 743 | +17 | 67,5 | 76,1 % | 54,8 % | 0,0 % | 1,07 |
| apEX | 145 | 1829 | 2069 | 1056 | -240 | 70,3 | 73,2 % | 53,9 % | -1,0 % | 0,99 |
| jL | 29 | 366 | 397 | 130 | -31 | 64,7 | 74,0 % | 56,3 % | -0,5 % | 1,03 |
Seneste kampe
- Vitality mod MOUZ 0–2 PGL Masters Bucharest 2026
- Nemiga mod Vitality 2–0 PGL Masters Bucharest 2026
- Vitality mod Natus Vincere 2–1 PGL Masters Bucharest 2026
- Vitality mod Natus Vincere 2–0 PGL Masters Bucharest 2026
- Vitality mod FUT 1–2 PGL Masters Bucharest 2026
- Vitality mod The MongolZ 2–0 PGL Masters Bucharest 2026
- Vitality mod 9z 2–9 PGL Masters Bucharest 2026
- Vitality mod MOUZ 3–0 ESL Pro League Season 24
- Aurora mod Vitality 1–2 ESL Pro League Season 24
- Vitality mod PARIVISION 2–0 ESL Pro League Season 24
- Vitality mod Falcons 2–1 ESL Pro League Season 24
- Vitality mod Natus Vincere 2–1 ESL Pro League Season 24
Turneringer
- PGL Masters Bucharest 2026
- ESL Pro League Season 24
- StarLadder StarSeries Fall 2026
- BLAST Open Porto 2026
- Esports World Cup 2026
- BLAST Bounty 2026 Season 2
- IEM Cologne Major 2026
- IEM Atlanta 2026
- BLAST Rivals 2026 Season 1
- IEM Rio 2026
- BLAST Open Rotterdam 2026
- PGL Cluj-Napoca 2026
- IEM Kraków 2026
- BLAST Bounty 2026 Season 1 Finals
- BLAST Bounty 2026 Season 1
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.