ZOTIX
ZOTIX vandt 8 af 17 parsede baner (47,1 %), 41,7 % af CT-runderne og 49,4 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Ancient, med 40,0 % af banerne vundet.
- Baner
- 8–9
- Kamp
- 3–4
- Vundet %
- 47,1 %
- CT-runder
- 41,7 %
- T-runder
- 49,4 %
- Pistolrunder
- 35,0 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ancient | 5 | 2 | 40,0 % | 37,8 % | 52,8 % | 28,6 % |
| Inferno | 3 | 2 | 66,7 % | 62,5 % | 66,7 % | 50,0 % |
| Dust2 | 3 | 1 | 33,3 % | 45,5 % | 0,0 % | 100,0 % |
| Mirage | 2 | 1 | 50,0 % | 25,0 % | 40,0 % | 25,0 % |
| Anubis | 2 | 1 | 50,0 % | 25,0 % | 33,3 % | 0,0 % |
| Nuke | 1 | 0 | 0,0 % | 58,3 % | 33,3 % | 50,0 % |
| Cache | 1 | 1 | 100,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| byr9 | 11 | 118 | 130 | 52 | -12 | 73,7 | 73,9 % | 44,1 % | -1,3 % | 1,04 |
| EsD | 11 | 151 | 137 | 50 | +14 | 95,6 | 72,0 % | 54,3 % | +0,0 % | 1,25 |
| flee | 11 | 126 | 150 | 35 | -24 | 80,0 | 68,1 % | 63,5 % | -2,4 % | 1,00 |
| certa1n | 11 | 127 | 115 | 36 | +12 | 77,7 | 71,5 % | 33,9 % | +1,2 % | 1,20 |
| n1neteenn | 3 | 10 | 26 | 8 | -16 | 51,0 | 58,3 % | 60,0 % | -5,9 % | 0,60 |
Seneste kampe
- ZOTIX mod TYLOO 0–2 HyperX Retake Season 13
- Iberian Soul mod ZOTIX 13–3 HyperX Retake Season 13
- ZOTIX mod Banger Gang 1–2 ESEA Advanced Season 58 Europe
- Drama mod ZOTIX 1–2 ESEA Advanced Season 58 Europe
- ZOTIX mod ex-VP.Prodigy 2–1 ESEA Advanced Season 58 Europe
- ZOTIX mod B8 Academy 2–1 ESEA Advanced Season 58 Europe
- Falcons Force mod ZOTIX 2–0 ESEA Advanced Season 58 Europe
Turneringer
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.