ESL Challenger League Season 52 Asia-Pacific Cup 3 · · BO3
Alter Ego 2–0 Legion
Alter Ego slog Legion 2–0 til ESL Challenger League Season 52 Asia-Pacific Cup 3 den 7. oktober 2026.
adeX havde seriens bedste rating, 1,89, med 19 kills og 7 deaths.
Baner
Alter Ego
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pokemon | 26 | 12 | 7 | +14 | 145,9 | 95,0 % | 53,8 % | +2,2 % | 1,74 |
| Bloody | 24 | 12 | 5 | +12 | 156,5 | 100,0 % | 70,8 % | +3,1 % | 1,86 |
| adeX | 14 | 14 | 6 | 0 | 108,8 | 75,0 % | 50,0 % | -1,1 % | 1,09 |
| laxiee | 14 | 15 | 5 | -1 | 91,1 | 90,0 % | 64,3 % | -2,3 % | 1,01 |
| HsB | 9 | 12 | 2 | -3 | 52,3 | 73,3 % | 66,7 % | -0,6 % | 1,10 |
| shadiy | 9 | 14 | 9 | -5 | 72,6 | 95,0 % | 33,3 % | -3,6 % | 0,82 |
| hfstr// | 9 | 15 | 2 | -6 | 83,4 | 73,3 % | 55,6 % | -2,4 % | 1,12 |
| SOULM8 | 8 | 13 | 3 | -5 | 58,9 | 53,3 % | 87,5 % | -3,1 % | 0,95 |
| BulleT | 6 | 14 | 3 | -8 | 37,3 | 53,3 % | 66,7 % | -3,8 % | 0,66 |
| hzi | 5 | 15 | 1 | -10 | 47,1 | 53,3 % | 100,0 % | -4,1 % | 0,70 |
| Coach|Larone | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Legion
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| adeX | 19 | 7 | 4 | +12 | 158,2 | 93,3 % | 26,3 % | +7,4 % | 1,89 |
| SOULM8 | 17 | 19 | 5 | -2 | 97,8 | 60,0 % | 52,9 % | +1,4 % | 1,39 |
| HsB | 15 | 17 | 0 | -2 | 82,9 | 60,0 % | 73,3 % | +1,1 % | 1,27 |
| laxiee | 14 | 7 | 3 | +7 | 121,8 | 100,0 % | 64,3 % | +3,3 % | 1,48 |
| Bloody | 14 | 8 | 4 | +6 | 110,6 | 86,7 % | 64,3 % | +1,5 % | 1,30 |
| shadiy | 13 | 7 | 5 | +6 | 114,1 | 86,7 % | 38,5 % | +2,6 % | 1,38 |
| BulleT | 13 | 17 | 5 | -4 | 85,1 | 70,0 % | 69,2 % | -0,1 % | 1,22 |
| hzi | 11 | 18 | 3 | -7 | 51,1 | 65,0 % | 45,5 % | -1,8 % | 0,91 |
| hfstr// | 10 | 19 | 4 | -9 | 57,9 | 60,0 % | 60,0 % | +0,3 % | 0,99 |
| Pokemon | 9 | 8 | 5 | +1 | 73,0 | 73,3 % | 44,4 % | -0,7 % | 0,90 |
| Coach|Larone | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.