DFRAG Logitech G Pro Series 2026 · · BO3
FlyQuest 2–1 NEXVOID
FlyQuest slog NEXVOID 2–1 til DFRAG Logitech G Pro Series 2026 den 17. oktober 2026.
jks havde seriens bedste rating, 1,69, med 19 kills og 8 deaths.
Baner
FlyQuest
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| aliStair | 42 | 35 | 12 | +7 | 89,6 | 72,2 % | 21,4 % | +1,0 % | 1,30 |
| vexite | 42 | 39 | 14 | +3 | 86,4 | 75,9 % | 45,2 % | +0,3 % | 1,26 |
| jks | 40 | 35 | 9 | +5 | 75,5 | 74,1 % | 55,0 % | +1,1 % | 1,24 |
| nettik | 36 | 35 | 15 | +1 | 74,6 | 81,5 % | 47,2 % | +1,2 % | 1,23 |
| INS | 33 | 43 | 20 | -10 | 72,4 | 72,2 % | 54,5 % | -2,8 % | 0,93 |
| MiQ | 10 | 13 | 2 | -3 | 84,5 | 66,7 % | 50,0 % | -2,5 % | 1,20 |
| AccuracyTG | 9 | 13 | 2 | -4 | 75,0 | 60,0 % | 33,3 % | -3,3 % | 1,04 |
| Zesta | 8 | 13 | 0 | -5 | 49,3 | 46,7 % | 50,0 % | -3,6 % | 0,79 |
| erkaSt | 5 | 15 | 5 | -10 | 58,1 | 60,0 % | 80,0 % | -7,2 % | 0,65 |
| xerolte | 4 | 14 | 1 | -10 | 45,7 | 40,0 % | 75,0 % | -6,9 % | 0,51 |
NEXVOID
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MiQ | 39 | 42 | 12 | -3 | 83,4 | 74,1 % | 48,7 % | -1,0 % | 1,10 |
| AccuracyTG | 38 | 34 | 7 | +4 | 63,6 | 74,1 % | 31,6 % | +1,1 % | 1,18 |
| Zesta | 37 | 36 | 13 | +1 | 81,4 | 79,6 % | 59,5 % | +0,2 % | 1,22 |
| xerolte | 36 | 40 | 21 | -4 | 73,2 | 70,4 % | 38,9 % | -1,0 % | 1,03 |
| erkaSt | 36 | 41 | 20 | -5 | 82,1 | 70,4 % | 63,9 % | -0,6 % | 1,09 |
| jks | 19 | 8 | 3 | +11 | 124,1 | 93,3 % | 68,4 % | +5,8 % | 1,69 |
| INS | 15 | 7 | 3 | +8 | 95,5 | 80,0 % | 60,0 % | +9,4 % | 1,61 |
| vexite | 13 | 10 | 3 | +3 | 90,9 | 93,3 % | 61,5 % | -1,1 % | 1,05 |
| nettik | 12 | 6 | 5 | +6 | 90,1 | 86,7 % | 50,0 % | +4,4 % | 1,44 |
| aliStair | 10 | 6 | 6 | +4 | 64,5 | 73,3 % | 20,0 % | +4,0 % | 1,19 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.