G2 mod M80 · ESL Pro League Season 23 Stage 1 ·
G2 213–9 M80 · Overpass
G2 vandt Overpass 213–9.
G2 vandt 9 af 12 runder som CT og 4 af 4 som T.
M80 vandt 0 af 4 runder som CT og 3 af 12 som T.
SunPayus havde banens bedste rating, 1,73, med 19 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| G2 | 213 | 9/12 | 4/4 | 2/2 |
| M80 | 9 | 0/4 | 3/12 | 0/2 |
G2
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SunPayus | 19 | 6 | 4 | +13 | 132,0 | 93,8 % | 15,8 % | +6,2 % | 1,73 |
| MATYS | 15 | 4 | 8 | +11 | 85,7 | 93,8 % | 60,0 % | +3,6 % | 1,52 |
| HeavyGod | 13 | 6 | 5 | +7 | 83,9 | 93,8 % | 69,2 % | +3,3 % | 1,37 |
| huNter- | 12 | 7 | 6 | +5 | 79,1 | 93,8 % | 50,0 % | +4,3 % | 1,32 |
| malbsMd | 9 | 9 | 3 | 0 | 61,8 | 75,0 % | 66,7 % | -1,2 % | 0,87 |
| Coach|sAw | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
M80
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| slaxz- | 9 | 12 | 5 | -3 | 68,7 | 75,0 % | 11,1 % | -0,5 % | 1,16 |
| JBa | 9 | 13 | 1 | -4 | 58,8 | 50,0 % | 66,7 % | -1,8 % | 0,98 |
| Lake | 8 | 15 | 2 | -7 | 56,1 | 56,3 % | 75,0 % | -3,6 % | 0,87 |
| Swisher | 3 | 14 | 1 | -11 | 34,9 | 56,3 % | 100,0 % | -4,5 % | 0,53 |
| s1n | 3 | 14 | 1 | -11 | 42,2 | 31,3 % | 66,7 % | -5,7 % | 0,45 |
| Coach|dephh | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 CT vinder CT vinder
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 CT vinder CT vinder
- Runde 6 CT vinder CT vinder
- Runde 7 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 8 CT vinder CT vinder
- Runde 9 CT vinder CT vinder
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 T vinder Bomben sprang
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 T vinder Bomben sprang
- Runde 15 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 16 T vinder Terroristerne vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer