ESL Challenger League Season 52 South America Cup 3 · · BO3
Galorys 0–2 Grêmio
Grêmio slog Galorys 2–0 til ESL Challenger League Season 52 South America Cup 3 den 7. oktober 2026.
souz4h havde seriens bedste rating, 1,27, med 59 kills og 50 deaths.
Baner
Galorys
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| gbb | 53 | 52 | 16 | +1 | 81,7 | 65,4 % | 37,7 % | +1,2 % | 1,20 |
| tomate | 51 | 60 | 13 | -9 | 89,6 | 62,8 % | 35,3 % | -1,4 % | 1,07 |
| DeStiNy | 49 | 58 | 20 | -9 | 89,8 | 68,0 % | 40,8 % | -0,8 % | 1,11 |
| detr0ittJ | 47 | 47 | 20 | 0 | 89,5 | 75,6 % | 29,8 % | -2,0 % | 1,11 |
| PKL | 35 | 52 | 17 | -17 | 61,6 | 62,8 % | 42,9 % | -1,2 % | 0,88 |
| Coach|turner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Grêmio
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| souz4h | 59 | 50 | 19 | +9 | 97,4 | 67,9 % | 50,8 % | +0,6 % | 1,27 |
| MITHPUTTINI | 50 | 45 | 8 | +5 | 86,6 | 71,8 % | 24,0 % | +0,4 % | 1,19 |
| s1lent | 50 | 45 | 20 | +5 | 88,0 | 71,8 % | 44,0 % | +2,0 % | 1,25 |
| balencyy | 50 | 55 | 21 | -5 | 86,9 | 67,9 % | 46,0 % | -1,4 % | 1,07 |
| yeda | 43 | 56 | 9 | -13 | 78,7 | 65,4 % | 76,7 % | -1,3 % | 0,98 |
| Coach|luq | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.