HEROIC mod The MongolZ · BLAST Bounty 2026 Season 2 ·
HEROIC 8–7 The MongolZ · Cache
HEROIC vandt Cache 8–7.
HEROIC vandt 7 af 12 runder som CT og 1 af 9 som T.
The MongolZ vandt 8 af 9 runder som CT og 5 af 12 som T.
910 havde banens bedste rating, 1,84, med 24 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| HEROIC | 8 | 7/12 | 1/9 | 1/2 |
| The MongolZ | 7 | 8/9 | 5/12 | 1/2 |
HEROIC
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| nilo | 19 | 15 | 1 | +4 | 77,8 | 71,4 % | 57,9 % | +1,1 % | 1,40 |
| Chr1zN | 18 | 18 | 6 | 0 | 100,4 | 76,2 % | 77,8 % | +0,8 % | 1,48 |
| MartinezSa | 14 | 14 | 8 | 0 | 77,6 | 76,2 % | 7,1 % | -1,0 % | 1,18 |
| Brollan | 7 | 17 | 8 | -10 | 54,4 | 61,9 % | 71,4 % | -5,3 % | 0,62 |
| susp | 7 | 17 | 4 | -10 | 45,8 | 61,9 % | 71,4 % | -5,1 % | 0,62 |
The MongolZ
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 910 | 24 | 12 | 3 | +12 | 123,9 | 95,2 % | 45,8 % | +7,1 % | 1,84 |
| Darkmeister | 18 | 14 | 6 | +4 | 93,0 | 71,4 % | 66,7 % | +1,6 % | 1,24 |
| bLitz | 16 | 14 | 7 | +2 | 76,6 | 71,4 % | 37,5 % | +1,2 % | 1,12 |
| tikuak | 15 | 12 | 8 | +3 | 76,6 | 81,0 % | 66,7 % | +1,1 % | 1,19 |
| Techno4K | 8 | 13 | 5 | -5 | 38,7 | 71,4 % | 37,5 % | -1,4 % | 0,75 |
Runder
- Runde 1 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 2 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 3 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 4 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 5 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 6 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 7 T vinder Bomben sprang
- Runde 8 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 9 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 10 CT vinder CT vinder
- Runde 11 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 12 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 13 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 14 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 15 CT vinder CT vinder
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 18 CT vinder CT vinder
- Runde 19 CT vinder CT vinder
- Runde 20 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 21 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer