ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 5 · · BO3
Inner Circle Academy 2–1 WBT
Inner Circle Academy slog WBT 2–1 til ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 5 den 1. september 2026.
tamefear havde seriens bedste rating, 2,01, med 20 kills og 8 deaths.
Baner
Inner Circle Academy
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Flierax | 33 | 19 | 2 | +14 | 99,4 | 80,0 % | 33,3 % | +4,7 % | 1,63 |
| L1seYoung | 23 | 36 | 6 | -13 | 66,1 | 70,0 % | 65,2 % | +0,8 % | 1,02 |
| tamefear | 21 | 27 | 6 | -6 | 58,7 | 57,5 % | 71,4 % | -0,3 % | 0,94 |
| 3ippoch | 20 | 26 | 2 | -6 | 53,1 | 62,5 % | 70,0 % | -0,8 % | 0,96 |
| n0rths | 17 | 29 | 6 | -12 | 49,8 | 67,5 % | 70,6 % | -1,3 % | 0,83 |
| svemyy | 12 | 13 | 1 | -1 | 103,9 | 53,3 % | 83,3 % | -0,2 % | 1,47 |
| tired73 | 8 | 15 | 3 | -7 | 110,4 | 53,3 % | 75,0 % | -6,4 % | 1,02 |
| marat2k | 7 | 13 | 3 | -6 | 73,5 | 46,7 % | 85,7 % | -1,6 % | 1,04 |
| NxStep | 6 | 15 | 2 | -9 | 55,7 | 60,0 % | 100,0 % | -9,6 % | 0,55 |
| fl1peR | 3 | 14 | 3 | -11 | 50,5 | 66,7 % | 100,0 % | -7,2 % | 0,55 |
| Coach|d1maskin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
WBT
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| tired73 | 33 | 25 | 14 | +8 | 121,3 | 87,5 % | 51,5 % | -2,3 % | 1,33 |
| marat2k | 32 | 17 | 5 | +15 | 114,7 | 87,5 % | 78,1 % | +3,2 % | 1,59 |
| NxStep | 26 | 28 | 9 | -2 | 93,5 | 77,5 % | 46,2 % | -2,1 % | 1,03 |
| fl1peR | 22 | 21 | 6 | +1 | 71,4 | 72,5 % | 63,6 % | -1,2 % | 1,07 |
| svemyy | 22 | 24 | 6 | -2 | 76,0 | 72,5 % | 63,6 % | -1,5 % | 0,96 |
| tamefear | 20 | 8 | 2 | +12 | 147,3 | 80,0 % | 70,0 % | +9,3 % | 2,01 |
| n0rths | 17 | 6 | 4 | +11 | 110,7 | 80,0 % | 58,8 % | +6,0 % | 1,65 |
| 3ippoch | 14 | 8 | 5 | +6 | 94,5 | 93,3 % | 50,0 % | +4,2 % | 1,35 |
| L1seYoung | 10 | 8 | 1 | +2 | 68,6 | 66,7 % | 60,0 % | +1,9 % | 1,01 |
| Flierax | 9 | 6 | 3 | +3 | 64,7 | 80,0 % | 22,2 % | +3,6 % | 1,14 |
| Coach|d1maskin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.