ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 3 · · BO3
Lavked 2–0 OG
Lavked slog OG 2–0 til ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 3 den 15. august 2026.
xm1nd havde seriens bedste rating, 1,70, med 19 kills og 8 deaths.
Baner
Lavked
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| k4nfuz | 20 | 16 | 3 | +4 | 108,5 | 81,8 % | 65,0 % | -0,9 % | 1,31 |
| xm1nd | 19 | 8 | 2 | +11 | 143,4 | 72,7 % | 36,8 % | +2,9 % | 1,70 |
| cadiaN | 18 | 20 | 4 | -2 | 88,6 | 53,8 % | 22,2 % | +1,4 % | 1,20 |
| adamb | 17 | 18 | 8 | -1 | 81,8 | 76,9 % | 41,2 % | +1,0 % | 1,22 |
| pr1metapz | 17 | 20 | 5 | -3 | 66,5 | 65,4 % | 64,7 % | -0,4 % | 1,06 |
| spooke | 15 | 18 | 3 | -3 | 53,2 | 61,5 % | 53,3 % | +1,8 % | 1,05 |
| azukay | 14 | 13 | 8 | +1 | 84,8 | 81,8 % | 64,3 % | -1,3 % | 1,17 |
| bodyy | 13 | 23 | 11 | -10 | 70,7 | 61,5 % | 61,5 % | -1,4 % | 0,91 |
| solb | 11 | 11 | 3 | 0 | 57,5 | 77,3 % | 54,5 % | +0,6 % | 1,06 |
| 1NVISIBLEE | 11 | 16 | 3 | -5 | 70,9 | 59,1 % | 63,6 % | -3,4 % | 0,81 |
| Coach|Lambert | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
OG
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1NVISIBLEE | 29 | 18 | 4 | +11 | 142,8 | 61,5 % | 51,7 % | +0,3 % | 1,45 |
| bodyy | 20 | 17 | 4 | +3 | 89,4 | 77,3 % | 60,0 % | +5,2 % | 1,52 |
| solb | 20 | 21 | 7 | -1 | 89,3 | 73,1 % | 45,0 % | -1,7 % | 1,10 |
| xm1nd | 19 | 17 | 7 | +2 | 113,0 | 73,1 % | 36,8 % | -0,3 % | 1,34 |
| azukay | 15 | 15 | 10 | 0 | 88,2 | 76,9 % | 46,7 % | -0,4 % | 1,14 |
| spooke | 15 | 16 | 5 | -1 | 75,2 | 68,2 % | 26,7 % | +1,8 % | 1,16 |
| cadiaN | 14 | 11 | 2 | +3 | 74,7 | 68,2 % | 21,4 % | +1,3 % | 1,26 |
| k4nfuz | 14 | 19 | 4 | -5 | 69,3 | 65,4 % | 71,4 % | -4,6 % | 0,87 |
| pr1metapz | 8 | 14 | 4 | -6 | 43,5 | 63,6 % | 62,5 % | -2,4 % | 0,73 |
| adamb | 7 | 17 | 10 | -10 | 60,4 | 68,2 % | 85,7 % | -3,7 % | 0,74 |
| Coach|Lambert | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.