Liquid mod M80 · ESL Pro League Season 23 Stage 1 ·
Liquid 13–11 M80 · Anubis
Liquid vandt Anubis 13–11.
Liquid vandt 2 af 4 runder som CT og 11 af 12 som T.
M80 vandt 1 af 12 runder som CT og 2 af 4 som T.
JBa havde banens bedste rating, 1,47, med 11 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Liquid | 13 | 2/4 | 11/12 | 1/2 |
| M80 | 11 | 1/12 | 2/4 | 1/2 |
Liquid
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EliGE | 13 | 9 | 3 | +4 | 96,2 | 81,3 % | 76,9 % | +0,9 % | 1,29 |
| NertZ | 11 | 9 | 4 | +2 | 83,3 | 68,8 % | 81,8 % | +2,9 % | 1,29 |
| NAF | 11 | 9 | 3 | +2 | 79,9 | 75,0 % | 81,8 % | -1,4 % | 1,09 |
| siuhy | 11 | 9 | 2 | +2 | 71,6 | 81,3 % | 72,7 % | +3,8 % | 1,32 |
| ultimate | 10 | 9 | 3 | +1 | 55,8 | 81,3 % | 40,0 % | -0,1 % | 1,01 |
| flashie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
M80
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| slaxz- | 11 | 10 | 5 | +1 | 94,9 | 87,5 % | 18,2 % | -2,0 % | 1,26 |
| JBa | 11 | 10 | 2 | +1 | 86,3 | 75,0 % | 45,5 % | +4,8 % | 1,47 |
| Lake | 10 | 13 | 4 | -3 | 79,1 | 56,3 % | 60,0 % | -2,3 % | 0,94 |
| Swisher | 8 | 10 | 0 | -2 | 47,9 | 68,8 % | 62,5 % | +0,1 % | 0,99 |
| s1n | 5 | 13 | 3 | -8 | 37,9 | 56,3 % | 20,0 % | -6,7 % | 0,47 |
| Coach|dephh | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Bomben sprang
- Runde 2 T vinder Bomben sprang
- Runde 3 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 4 T vinder Bomben sprang
- Runde 5 T vinder Bomben sprang
- Runde 6 T vinder Bomben sprang
- Runde 7 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 8 T vinder Bomben sprang
- Runde 9 T vinder Bomben sprang
- Runde 10 T vinder Bomben sprang
- Runde 11 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 15 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 16 CT vinder Bomben desarmeret
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer