MIBR mod EYEBALLERS · IEM Beijing 2026 Closed Qualifier ·
MIBR 13–5 EYEBALLERS · Inferno
MIBR vandt Inferno 13–5.
MIBR vandt 8 af 9 runder som CT og 5 af 12 som T.
EYEBALLERS vandt 7 af 12 runder som CT og 1 af 9 som T.
maxster havde banens bedste rating, 1,69, med 22 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| MIBR | 13 | 8/9 | 5/12 | 1/2 |
| EYEBALLERS | 5 | 7/12 | 1/9 | 1/2 |
MIBR
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| nqz | 19 | 10 | 7 | +9 | 93,4 | 71,4 % | 36,8 % | +6,2 % | 1,60 |
| insani | 17 | 15 | 3 | +2 | 83,5 | 71,4 % | 52,9 % | +0,5 % | 1,24 |
| tomaszin | 12 | 14 | 7 | -2 | 55,2 | 71,4 % | 50,0 % | -1,4 % | 0,93 |
| venomzera | 10 | 16 | 5 | -6 | 57,1 | 66,7 % | 40,0 % | -2,7 % | 0,80 |
| LNZ | 7 | 16 | 6 | -9 | 42,9 | 52,4 % | 85,7 % | -1,7 % | 0,70 |
| Coach|LETN1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
EYEBALLERS
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| maxster | 22 | 11 | 9 | +11 | 112,2 | 85,7 % | 59,1 % | +3,1 % | 1,69 |
| KRIMZ | 14 | 12 | 4 | +2 | 58,0 | 81,0 % | 21,4 % | +0,5 % | 1,19 |
| JW1 | 14 | 13 | 8 | +1 | 99,8 | 76,2 % | 35,7 % | +0,4 % | 1,31 |
| Ro1f | 10 | 13 | 5 | -3 | 53,3 | 76,2 % | 50,0 % | -4,4 % | 0,83 |
| dex | 10 | 16 | 6 | -6 | 57,1 | 57,1 % | 50,0 % | -1,3 % | 0,84 |
| Coach|pita | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Bomben sprang
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 6 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 7 T vinder Bomben sprang
- Runde 8 T vinder Bomben sprang
- Runde 9 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 10 CT vinder CT vinder
- Runde 11 CT vinder CT vinder
- Runde 12 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 CT vinder CT vinder
- Runde 15 CT vinder CT vinder
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 CT vinder CT vinder
- Runde 18 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 19 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 20 CT vinder CT vinder
- Runde 21 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer