NEW VISION mod XI · ESEA Advanced Season 57 Europe ·
NEW VISION 11–13 XI · Nuke
XI vandt Nuke 13–11.
NEW VISION vandt 7 af 12 runder som CT og 4 af 12 som T.
XI vandt 8 af 12 runder som CT og 5 af 12 som T.
Egelund havde banens bedste rating, 1,47, med 18 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| NEW VISION | 11 | 7/12 | 4/12 | 1/2 |
| XI | 13 | 8/12 | 5/12 | 1/2 |
NEW VISION
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| wonimo | 19 | 16 | 5 | +3 | 98,3 | 79,2 % | 47,4 % | +1,2 % | 1,36 |
| hahanz0 | 19 | 17 | 5 | +2 | 111,9 | 66,7 % | 84,2 % | +1,7 % | 1,35 |
| x1nk1n | 16 | 16 | 4 | 0 | 79,0 | 70,8 % | 50,0 % | +1,3 % | 1,21 |
| w0l33n | 14 | 16 | 4 | -2 | 86,7 | 79,2 % | 28,6 % | -1,9 % | 1,07 |
| fen2k | 14 | 19 | 8 | -5 | 94,5 | 66,7 % | 57,1 % | -2,5 % | 0,98 |
| Coach|waterfallztw | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
XI
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| emilio | 22 | 18 | 7 | +4 | 120,3 | 83,3 % | 45,5 % | +0,0 % | 1,46 |
| Egelund | 18 | 14 | 3 | +4 | 105,0 | 75,0 % | 27,8 % | +2,0 % | 1,47 |
| Jiace | 17 | 16 | 4 | +1 | 88,7 | 66,7 % | 52,9 % | +1,2 % | 1,26 |
| bakorino | 14 | 18 | 6 | -4 | 83,0 | 75,0 % | 57,1 % | -1,4 % | 1,01 |
| ETYYY | 11 | 16 | 14 | -5 | 78,1 | 83,3 % | 63,6 % | -1,6 % | 1,06 |
| Coach|Farmizn | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Bomben sprang
- Runde 2 T vinder Bomben sprang
- Runde 3 T vinder Bomben sprang
- Runde 4 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 5 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 6 CT vinder CT vinder
- Runde 7 CT vinder CT vinder
- Runde 8 CT vinder CT vinder
- Runde 9 CT vinder CT vinder
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 12 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 T vinder Bomben sprang
- Runde 15 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 16 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 17 CT vinder CT vinder
- Runde 18 CT vinder CT vinder
- Runde 19 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 20 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 21 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 22 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 23 CT vinder CT vinder
- Runde 24 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer