ESL Pro League Season 23 Stage 1 · · BO3
Ninjas in Pyjamas 2–1 NRG
Ninjas in Pyjamas slog NRG 2–1 til ESL Pro League Season 23 Stage 1 den 3. marts 2026.
xKacpersky havde seriens bedste rating, 1,45, med 70 kills og 48 deaths.
Baner
Ninjas in Pyjamas
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| xKacpersky | 70 | 48 | 17 | +22 | 102,9 | 80,6 % | 50,0 % | +2,0 % | 1,45 |
| sjuush | 53 | 45 | 14 | +8 | 74,2 | 68,1 % | 45,3 % | +0,9 % | 1,18 |
| r1nkle | 51 | 43 | 8 | +8 | 74,2 | 76,4 % | 23,5 % | +0,8 % | 1,21 |
| cairne | 51 | 53 | 23 | -2 | 83,3 | 73,6 % | 43,1 % | +0,3 % | 1,12 |
| Snappi | 30 | 47 | 13 | -17 | 55,1 | 68,0 % | 46,7 % | -2,7 % | 0,78 |
| Coach|Xizt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| daps | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
NRG
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Grim | 59 | 49 | 13 | +10 | 84,9 | 68,1 % | 61,0 % | +0,8 % | 1,26 |
| oSee | 50 | 48 | 25 | +2 | 77,5 | 73,6 % | 38,0 % | +0,8 % | 1,21 |
| Sonic | 48 | 55 | 11 | -7 | 76,1 | 72,2 % | 52,1 % | +0,5 % | 1,12 |
| br0 | 41 | 57 | 18 | -16 | 62,1 | 63,9 % | 70,7 % | -3,4 % | 0,86 |
| nitr0 | 32 | 54 | 18 | -22 | 53,9 | 68,1 % | 50,0 % | -2,1 % | 0,83 |
| daps | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| Coach|Xizt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.