Nuclear TigeRES mod HEROIC · IEM Beijing 2026 Closed Qualifier ·
Nuclear TigeRES 6–1 HEROIC · Ancient
Nuclear TigeRES vandt Ancient 6–1.
Nuclear TigeRES vandt 5 af 7 runder som CT og 1 af 12 som T.
HEROIC vandt 11 af 12 runder som CT og 2 af 7 som T.
susp havde banens bedste rating, 1,63, med 20 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Nuclear TigeRES | 6 | 5/7 | 1/12 | 0/2 |
| HEROIC | 1 | 11/12 | 2/7 | 2/2 |
Nuclear TigeRES
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ayuki | 12 | 14 | 3 | -2 | 73,9 | 57,9 % | 50,0 % | +0,8 % | 1,17 |
| m1QUSE | 12 | 15 | 0 | -3 | 66,8 | 63,2 % | 50,0 % | -1,5 % | 1,03 |
| z1k4 | 11 | 15 | 4 | -4 | 82,7 | 47,4 % | 36,4 % | -3,2 % | 0,92 |
| flouzer 赤瞳 | 10 | 16 | 3 | -6 | 56,9 | 57,9 % | 40,0 % | -2,1 % | 0,89 |
| senka | 7 | 16 | 7 | -9 | 51,8 | 63,2 % | 28,6 % | -5,1 % | 0,70 |
HEROIC
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| susp | 20 | 8 | 1 | +12 | 85,3 | 84,2 % | 50,0 % | +3,3 % | 1,63 |
| Chr1zN | 20 | 13 | 6 | +7 | 106,9 | 84,2 % | 70,0 % | +4,6 % | 1,54 |
| Brollan | 16 | 11 | 5 | +5 | 86,9 | 84,2 % | 37,5 % | +1,8 % | 1,26 |
| MartinezSa | 10 | 9 | 10 | +1 | 73,7 | 84,2 % | 40,0 % | +1,4 % | 1,21 |
| nilo | 10 | 11 | 8 | -1 | 73,7 | 73,7 % | 70,0 % | 0,0 % | 1,03 |
| Coach|doto | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 CT vinder CT vinder
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 CT vinder CT vinder
- Runde 6 CT vinder CT vinder
- Runde 7 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 8 CT vinder CT vinder
- Runde 9 CT vinder CT vinder
- Runde 10 CT vinder CT vinder
- Runde 11 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 CT vinder CT vinder
- Runde 15 CT vinder CT vinder
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 CT vinder CT vinder
- Runde 18 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 19 T vinder Terroristerne vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer