Olympus mod Overtake Sector · CROSSFIRE Season 6 ·
Olympus 11–6 Overtake Sector · Mirage
Olympus vandt Mirage 11–6.
Olympus vandt 6 af 12 runder som CT og 5 af 12 som T.
Overtake Sector vandt 7 af 12 runder som CT og 6 af 12 som T.
umar havde banens bedste rating, 1,41, med 20 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Olympus | 11 | 6/12 | 5/12 | 1/2 |
| Overtake Sector | 6 | 7/12 | 6/12 | 1/2 |
Olympus
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| relan | 21 | 18 | 9 | +3 | 118,6 | 79,2 % | 61,9 % | -1,5 % | 1,40 |
| aawayyy | 18 | 15 | 2 | +3 | 89,5 | 70,8 % | 55,6 % | +1,7 % | 1,37 |
| Sanzh1k33 | 16 | 18 | 4 | -2 | 87,6 | 75,0 % | 68,8 % | -3,3 % | 1,06 |
| b1zarre666 | 12 | 17 | 4 | -5 | 77,3 | 70,8 % | 33,3 % | -1,5 % | 1,00 |
| k6rdon | 12 | 19 | 9 | -7 | 79,7 | 66,7 % | 50,0 % | -3,4 % | 0,94 |
Overtake Sector
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| umar | 20 | 16 | 6 | +4 | 89,8 | 87,5 % | 35,0 % | +2,2 % | 1,41 |
| intra | 20 | 18 | 4 | +2 | 95,8 | 75,0 % | 60,0 % | +2,0 % | 1,29 |
| jason | 19 | 16 | 4 | +3 | 86,4 | 87,5 % | 36,8 % | +2,8 % | 1,40 |
| corim | 18 | 15 | 4 | +3 | 77,5 | 66,7 % | 50,0 % | +2,7 % | 1,29 |
| learsi | 9 | 14 | 5 | -5 | 39,5 | 75,0 % | 33,3 % | -2,1 % | 0,74 |
| Juhst | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 T vinder Bomben sprang
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 5 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 6 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 7 CT vinder CT vinder
- Runde 8 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 9 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 10 CT vinder CT vinder
- Runde 11 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 T vinder Bomben sprang
- Runde 15 T vinder Bomben sprang
- Runde 16 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 17 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 18 CT vinder CT vinder
- Runde 19 CT vinder CT vinder
- Runde 20 CT vinder CT vinder
- Runde 21 CT vinder CT vinder
- Runde 22 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 23 CT vinder CT vinder
- Runde 24 CT vinder Bomben desarmeret
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer