CROSSFIRE Season 6 · · BO3
Olympus 0–2 Overtake Sector
Overtake Sector slog Olympus 2–0 til CROSSFIRE Season 6 den 27. september 2026.
umar havde seriens bedste rating, 1,41, med 20 kills og 16 deaths.
Baner
Olympus
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| relan | 21 | 18 | 9 | +3 | 118,6 | 79,2 % | 61,9 % | -1,5 % | 1,40 |
| aawayyy | 18 | 15 | 2 | +3 | 89,5 | 70,8 % | 55,6 % | +1,7 % | 1,37 |
| Sanzh1k33 | 16 | 18 | 4 | -2 | 87,6 | 75,0 % | 68,8 % | -3,3 % | 1,06 |
| b1zarre666 | 12 | 17 | 4 | -5 | 77,3 | 70,8 % | 33,3 % | -1,5 % | 1,00 |
| k6rdon | 12 | 19 | 9 | -7 | 79,7 | 66,7 % | 50,0 % | -3,4 % | 0,94 |
Overtake Sector
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| umar | 20 | 16 | 6 | +4 | 89,8 | 87,5 % | 35,0 % | +2,2 % | 1,41 |
| intra | 20 | 18 | 4 | +2 | 95,8 | 75,0 % | 60,0 % | +2,0 % | 1,29 |
| jason | 19 | 16 | 4 | +3 | 86,4 | 87,5 % | 36,8 % | +2,8 % | 1,40 |
| corim | 18 | 15 | 4 | +3 | 77,5 | 66,7 % | 50,0 % | +2,7 % | 1,29 |
| learsi | 9 | 14 | 5 | -5 | 39,5 | 75,0 % | 33,3 % | -2,1 % | 0,74 |
| Juhst | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.