Exort Fiesta Series 2 · · BO3
PCIFIC 2–0 Illyrians
PCIFIC slog Illyrians 2–0 til Exort Fiesta Series 2 den 12. september 2026.
scolleN havde seriens bedste rating, 1,97, med 19 kills og 4 deaths.
Baner
PCIFIC
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| scolleN | 19 | 4 | 3 | +15 | 113,9 | 100,0 % | 42,1 % | +9,8 % | 1,97 |
| jresy | 16 | 6 | 6 | +10 | 117,3 | 100,0 % | 37,5 % | +5,9 % | 1,63 |
| oyesil | 15 | 8 | 10 | +7 | 131,4 | 85,7 % | 73,3 % | +6,9 % | 1,62 |
| ammar | 11 | 13 | 4 | -2 | 86,0 | 66,7 % | 72,7 % | +3,0 % | 1,56 |
| lugseN | 9 | 5 | 3 | +4 | 72,9 | 92,9 % | 22,2 % | +2,7 % | 1,23 |
| l0gicman | 9 | 7 | 0 | +2 | 56,9 | 78,6 % | 66,7 % | -0,2 % | 0,94 |
| enk0 | 9 | 14 | 0 | -5 | 65,9 | 53,3 % | 88,9 % | -4,7 % | 0,98 |
| xonn1k | 6 | 15 | 1 | -9 | 38,3 | 40,0 % | 50,0 % | -6,4 % | 0,55 |
| BledarD | 4 | 15 | 2 | -11 | 70,3 | 33,3 % | 75,0 % | -7,5 % | 0,61 |
| vAloN | 3 | 15 | 3 | -12 | 42,3 | 40,0 % | 0,0 % | -8,0 % | 0,39 |
Illyrians
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| lugseN | 21 | 5 | 5 | +16 | 114,2 | 93,3 % | 19,0 % | +9,2 % | 1,86 |
| jresy | 15 | 7 | 2 | +8 | 93,9 | 80,0 % | 60,0 % | +5,7 % | 1,43 |
| oyesil | 15 | 8 | 4 | +7 | 98,7 | 80,0 % | 66,7 % | +3,7 % | 1,31 |
| l0gicman | 13 | 8 | 7 | +5 | 119,9 | 86,7 % | 84,6 % | +2,4 % | 1,31 |
| ammar | 10 | 13 | 2 | -3 | 65,7 | 64,3 % | 60,0 % | -0,2 % | 1,17 |
| scolleN | 8 | 5 | 8 | +3 | 58,2 | 93,3 % | 50,0 % | +2,4 % | 1,07 |
| vAloN | 6 | 14 | 2 | -8 | 62,4 | 50,0 % | 100,0 % | -7,2 % | 0,68 |
| xonn1k | 6 | 14 | 3 | -8 | 56,5 | 57,1 % | 100,0 % | -7,4 % | 0,63 |
| BledarD | 4 | 14 | 2 | -10 | 37,9 | 42,9 % | 100,0 % | -5,8 % | 0,50 |
| enk0 | 4 | 14 | 1 | -10 | 36,3 | 42,9 % | 100,0 % | -6,8 % | 0,44 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.