Aurora
Aurora vandt 89 af 182 parsede baner (48,9 %), 55,4 % af CT-runderne og 47,8 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Dust2, med 40,5 % af banerne vundet.
- Baner
- 89–93
- Kamp
- 40–38
- Vundet %
- 48,9 %
- CT-runder
- 55,4 %
- T-runder
- 47,8 %
- Pistolrunder
- 53,1 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dust2 | 37 | 15 | 40,5 % | 53,8 % | 48,3 % | 48,6 % |
| Mirage | 33 | 11 | 33,3 % | 52,7 % | 44,8 % | 53,0 % |
| Anubis | 30 | 20 | 66,7 % | 55,6 % | 53,6 % | 55,2 % |
| Nuke | 27 | 16 | 59,3 % | 59,5 % | 44,0 % | 51,9 % |
| Inferno | 27 | 14 | 51,9 % | 59,7 % | 46,9 % | 47,2 % |
| Overpass | 14 | 6 | 42,9 % | 55,6 % | 49,6 % | 51,9 % |
| Cache | 12 | 7 | 58,3 % | 50,8 % | 47,6 % | 75,0 % |
| Ancient | 2 | 0 | 0,0 % | 45,8 % | 50,0 % | 75,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| XANTARES | 181 | 2701 | 2592 | 931 | +109 | 79,0 | 73,0 % | 57,2 % | +0,1 % | 1,14 |
| woxic | 181 | 2705 | 2351 | 646 | +354 | 82,5 | 72,7 % | 31,9 % | +0,9 % | 1,22 |
| Wicadia | 181 | 2884 | 2617 | 705 | +267 | 80,2 | 71,2 % | 52,7 % | +0,7 % | 1,19 |
| kyxsan | 75 | 890 | 1091 | 377 | -201 | 61,1 | 71,9 % | 56,0 % | -1,5 % | 0,93 |
| Jimpphat | 75 | 1135 | 978 | 334 | +157 | 75,6 | 74,5 % | 57,6 % | +1,3 % | 1,21 |
| MAJ3R | 106 | 1231 | 1454 | 636 | -223 | 62,6 | 71,9 % | 49,9 % | -1,1 % | 0,97 |
| jeyrazz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Seneste kampe
- Aurora mod Liquid 0–2 IEM Beijing 2026
- Aurora mod MOUZ 0–2 PGL Masters Bucharest 2026
- Liquid mod Aurora 1–2 PGL Masters Bucharest 2026
- Nemiga mod Aurora 0–2 PGL Masters Bucharest 2026
- G2 mod Aurora 0–2 PGL Masters Bucharest 2026
- Aurora mod The MongolZ 1–2 PGL Masters Bucharest 2026
- Aurora mod Falcons 2–1 Thunderpick World Championship 2026
- Aurora mod 9z 2–9 Thunderpick World Championship 2026
- Aurora mod Ninjas in Pyjamas 2–0 Thunderpick World Championship 2026
- 9z mod Aurora 9–2 Thunderpick World Championship 2026
- Aurora mod Spirit 2–0 ESL Pro League Season 24
- Aurora mod Vitality 1–2 ESL Pro League Season 24
Turneringer
- IEM Beijing 2026
- PGL Masters Bucharest 2026
- Thunderpick World Championship 2026
- ESL Pro League Season 24
- StarLadder StarSeries Fall 2026
- BLAST Open Porto 2026
- Esports World Cup 2026
- StarLadder StarSeries Fall 2026 Europe Closed Qualifier
- BLAST Bounty 2026 Season 2
- IEM Cologne Major 2026
- PGL Astana 2026
- IEM Rio 2026
- Digital Crusade DraculaN Season 6
- BLAST Open Rotterdam 2026
- ESL Pro League Season 23 Finals
- ESL Pro League Season 23 Stage 2
- PGL Cluj-Napoca 2026
- IEM Kraków 2026
- IEM Kraków 2026 Stage 1
- BLAST Bounty 2026 Season 1
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.