BAKS
BAKS vandt 53 af 104 parsede baner (51,0 %), 50,8 % af CT-runderne og 48,1 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Cache, med 54,8 % af banerne vundet.
- Baner
- 53–51
- Kamp
- 22–20
- Vundet %
- 51,0 %
- CT-runder
- 50,8 %
- T-runder
- 48,1 %
- Pistolrunder
- 46,2 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cache | 31 | 17 | 54,8 % | 53,6 % | 50,8 % | 45,2 % |
| Dust2 | 21 | 11 | 52,4 % | 43,7 % | 49,7 % | 42,9 % |
| Nuke | 17 | 7 | 41,2 % | 53,0 % | 41,4 % | 61,8 % |
| Mirage | 12 | 6 | 50,0 % | 58,8 % | 50,9 % | 41,7 % |
| Ancient | 11 | 7 | 63,6 % | 55,6 % | 51,5 % | 45,5 % |
| Inferno | 11 | 5 | 45,5 % | 42,1 % | 43,6 % | 36,4 % |
| Overpass | 1 | 0 | 0,0 % | 50,0 % | 25,0 % | 50,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| glowiing | 20 | 282 | 270 | 94 | +12 | 78,9 | 69,5 % | 56,7 % | +0,3 % | 1,16 |
| Norwi | 101 | 1445 | 1518 | 608 | -73 | 75,6 | 71,7 % | 45,5 % | -0,4 % | 1,09 |
| danistzz | 101 | 1470 | 1290 | 430 | +180 | 83,1 | 74,9 % | 35,4 % | +0,5 % | 1,22 |
| whisper | 104 | 1571 | 1521 | 439 | +50 | 78,9 | 72,0 % | 63,6 % | -0,2 % | 1,13 |
| turbo | 104 | 1512 | 1521 | 488 | -9 | 77,4 | 72,4 % | 63,6 % | -0,3 % | 1,12 |
| xdENiSZERA | 84 | 1149 | 1169 | 454 | -20 | 73,6 | 73,3 % | 55,3 % | -0,2 % | 1,10 |
| Coach|Xoma_ | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| Coach|2323 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Seneste kampe
- FOKUS mod BAKS 2–0 CCT 2026 Europe Series 12
- GenOne mod BAKS 1–2 CCT 2026 Europe Series 12
- BAKS mod Saint Sinners 2–1 CCT 2026 Europe Series 12
- Metizport mod BAKS 2–1 NODWIN Clutch Series 13
- BAKS mod Illyrians 2–1 CCT 2026 Europe Series 12
- BRUTE mod BAKS 2–1 CCT 2026 Europe Series 11
- BAKS mod LFO 10 1–2 CCT 2026 Europe Series 12
- BAKS mod Illyrians 2–1 CCT 2026 Europe Series 11
- Black Phoenix mod BAKS 2–0 NODWIN Clutch Series 13
- FORZE Reload mod BAKS 2–0 CCT 2026 Europe Series 11
- BAKS mod G2 Ares 2–1 CCT 2026 Europe Series 11
- Bushido Wildcats mod BAKS 1–2 NODWIN Clutch Series 13
Turneringer
- CCT 2026 Europe Series 12
- NODWIN Clutch Series 13
- CCT 2026 Europe Series 11
- WINLINE MPKBK CIS LAN Season 8
- ESEA Season 58 Europe Finals
- NODWIN Clutch Series 12
- CCT 2026 Europe Series 9
- WINLINE MPKBK CIS LAN Season 7
- ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 5
- IEM Beijing 2026 Open Qualifier
- ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 3
- WINLINE MPKBK CIS LAN Season 6
- ESEA Season 57 Europe Finals
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.