JUMBO
JUMBO vandt 5 af 11 parsede baner (45,5 %), 51,8 % af CT-runderne og 31,9 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Mirage, med 33,3 % af banerne vundet.
- Baner
- 5–6
- Kamp
- 0–5
- Vundet %
- 45,5 %
- CT-runder
- 51,8 %
- T-runder
- 31,9 %
- Pistolrunder
- 50,0 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mirage | 3 | 1 | 33,3 % | 58,1 % | 31,3 % | 50,0 % |
| Dust2 | 3 | 0 | 0,0 % | 48,0 % | 22,2 % | 66,7 % |
| Ancient | 2 | 1 | 50,0 % | 61,1 % | 37,5 % | 50,0 % |
| Anubis | 2 | 2 | 100,0 % | 41,7 % | 56,3 % | 50,0 % |
| Inferno | 1 | 1 | 100,0 % | 50,0 % | 12,5 % | 0,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DeDe | 11 | 166 | 169 | 57 | -3 | 81,7 | 71,6 % | 41,0 % | -0,7 % | 1,16 |
| str0ngl | 11 | 135 | 175 | 52 | -40 | 68,6 | 67,7 % | 54,8 % | -2,2 % | 0,95 |
| kinyx | 11 | 112 | 166 | 48 | -54 | 58,7 | 71,6 % | 53,6 % | -3,1 % | 0,85 |
| yummy | 9 | 140 | 120 | 44 | +20 | 92,7 | 76,4 % | 35,7 % | +1,3 % | 1,33 |
| mecry | 9 | 112 | 130 | 39 | -18 | 67,2 | 70,4 % | 51,8 % | -1,7 % | 1,01 |
Seneste kampe
Turneringer
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.