KAMUI
KAMUI vandt 5 af 16 parsede baner (31,3 %), 58,2 % af CT-runderne og 52,5 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Mirage, med 16,7 % af banerne vundet.
- Baner
- 5–11
- Kamp
- 4–2
- Vundet %
- 31,3 %
- CT-runder
- 58,2 %
- T-runder
- 52,5 %
- Pistolrunder
- 46,4 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mirage | 6 | 1 | 16,7 % | 71,1 % | 58,9 % | 50,0 % |
| Dust2 | 3 | 3 | 100,0 % | 63,9 % | 57,7 % | 50,0 % |
| Ancient | 2 | 0 | 0,0 % | 50,0 % | 41,7 % | 25,0 % |
| Cache | 2 | 1 | 50,0 % | 54,2 % | 50,0 % | 50,0 % |
| Inferno | 2 | 0 | 0,0 % | 50,0 % | 41,7 % | 50,0 % |
| Anubis | 1 | 0 | 0,0 % | 25,0 % | 42,9 % | 50,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Scr4pi | 14 | 202 | 194 | 62 | +8 | 70,3 | 71,6 % | 52,5 % | +0,1 % | 1,10 |
| 9amaterasu9 | 14 | 228 | 192 | 65 | +36 | 89,8 | 75,0 % | 37,7 % | +1,4 % | 1,29 |
| Alpina | 14 | 202 | 188 | 73 | +14 | 74,1 | 74,0 % | 66,3 % | +0,4 % | 1,14 |
| kaname | 14 | 225 | 205 | 79 | +20 | 84,0 | 72,6 % | 64,4 % | +0,2 % | 1,18 |
| 262 | 14 | 190 | 183 | 80 | +7 | 72,6 | 74,7 % | 60,5 % | +0,5 % | 1,14 |
Seneste kampe
Turneringer
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.