Metizport
Metizport vandt 64 af 100 parsede baner (64,0 %), 55,7 % af CT-runderne og 47,7 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Nuke, med 61,5 % af banerne vundet.
- Baner
- 64–36
- Kamp
- 27–18
- Vundet %
- 64,0 %
- CT-runder
- 55,7 %
- T-runder
- 47,7 %
- Pistolrunder
- 55,0 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nuke | 26 | 16 | 61,5 % | 51,6 % | 50,3 % | 57,7 % |
| Mirage | 20 | 13 | 65,0 % | 58,1 % | 42,7 % | 62,5 % |
| Inferno | 18 | 10 | 55,6 % | 55,0 % | 48,0 % | 38,9 % |
| Ancient | 12 | 10 | 83,3 % | 58,4 % | 50,5 % | 62,5 % |
| Anubis | 11 | 7 | 63,6 % | 48,0 % | 49,1 % | 40,9 % |
| Cache | 11 | 6 | 54,5 % | 58,5 % | 45,7 % | 59,1 % |
| Overpass | 2 | 2 | 100,0 % | 91,7 % | 44,4 % | 100,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MaiL09 | 91 | 1400 | 1300 | 460 | +100 | 77,4 | 73,0 % | 65,9 % | +0,6 % | 1,16 |
| stanislaw | 100 | 1260 | 1522 | 560 | -262 | 62,4 | 72,9 % | 49,7 % | -1,1 % | 0,96 |
| forsyy | 100 | 1720 | 1335 | 436 | +385 | 87,6 | 76,3 % | 32,0 % | +1,7 % | 1,31 |
| Plopski | 100 | 1574 | 1578 | 616 | -4 | 80,3 | 74,7 % | 49,9 % | -0,1 % | 1,14 |
| F1KU | 98 | 1519 | 1448 | 482 | +71 | 75,5 | 74,7 % | 56,7 % | +0,3 % | 1,15 |
| Coach|VinS | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| isak | 9 | 184 | 144 | 58 | +40 | 77,9 | 77,0 % | 40,2 % | +1,8 % | 1,26 |
Seneste kampe
- Metizport mod WBT Academy 1–2 HyperX Retake Season 13
- Metizport mod JiJieHao 2–0 HyperX Retake Season 13
- BC.Game mod Metizport 1–2 HyperX Retake Season 13
- Metizport mod SNITKO 19–16 HyperX Retake Season 13
- Metizport mod BRUTE 0–2 NODWIN Clutch Series 13
- Metizport mod BAKS 2–1 NODWIN Clutch Series 13
- Sangal mod Metizport 2–1 Stake Ranked Episode 6 Closed Qualifier
- Metizport mod GenOne 2–0 Stake Ranked Episode 6 Closed Qualifier
- Metizport mod ex-RUSTEC 2–0 Stake Ranked Episode 6 Closed Qualifier
- Metizport mod Younglings 6–13 PGL Bucharest 2027 Open Qualifier 2
- K27 mod Metizport 255–1 1win Private Club Season 2 Closed Qualifier
- Metizport mod Inner Circle Academy 2–0 Tipsport Open Cup 2
Turneringer
- HyperX Retake Season 13
- NODWIN Clutch Series 13
- Stake Ranked Episode 6 Closed Qualifier
- PGL Bucharest 2027 Open Qualifier 2
- 1win Private Club Season 2 Closed Qualifier
- Tipsport Open Cup 2
- Logitech G Play Connect 2026
- CCT 2026 Europe Series 8
- Logitech G Play Connect 2026 Closed Qualifier
- Exort Fiesta Series 1
- ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 4
- Esports World Cup 2026 Open Qualifier
- Stake Pulse Beat I
- ROG JOURNEY Summer 2026
- ROG JOURNEY Spring 2026
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.