Olympus
Olympus vandt 14 af 19 parsede baner (73,7 %), 56,0 % af CT-runderne og 47,5 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Ancient, med 80,0 % af banerne vundet.
- Baner
- 14–5
- Kamp
- 6–4
- Vundet %
- 73,7 %
- CT-runder
- 56,0 %
- T-runder
- 47,5 %
- Pistolrunder
- 44,7 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ancient | 5 | 4 | 80,0 % | 61,1 % | 48,3 % | 40,0 % |
| Nuke | 4 | 4 | 100,0 % | 62,5 % | 51,4 % | 50,0 % |
| Dust2 | 4 | 1 | 25,0 % | 53,2 % | 33,3 % | 50,0 % |
| Anubis | 2 | 1 | 50,0 % | 40,9 % | 59,1 % | 50,0 % |
| Mirage | 2 | 2 | 100,0 % | 54,2 % | 52,4 % | 25,0 % |
| Inferno | 2 | 2 | 100,0 % | 50,0 % | 45,8 % | 50,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| b1zarre666 | 19 | 308 | 259 | 92 | +49 | 91,1 | 73,5 % | 42,9 % | +1,3 % | 1,29 |
| relan | 19 | 320 | 273 | 110 | +47 | 94,4 | 73,0 % | 61,6 % | +0,5 % | 1,29 |
| k6rdon | 19 | 268 | 281 | 78 | -13 | 72,3 | 70,0 % | 60,1 % | -1,0 % | 1,06 |
| Sanzh1k33 | 15 | 177 | 221 | 65 | -44 | 66,5 | 68,3 % | 55,4 % | -1,0 % | 0,96 |
| aawayyy | 15 | 208 | 209 | 64 | -1 | 74,5 | 72,7 % | 50,5 % | -0,3 % | 1,11 |
| tarturb0b | 4 | 58 | 55 | 10 | +3 | 53,3 | 71,6 % | 48,3 % | -0,1 % | 1,03 |
| -tw1nkl3 | 2 | 25 | 27 | 5 | -2 | 81,5 | 62,8 % | 64,0 % | -1,9 % | 1,02 |
| botanix666 | 2 | 32 | 28 | 7 | +4 | 39,9 | 80,0 % | 43,8 % | +1,5 % | 1,06 |
Seneste kampe
- Olympus mod Without a Roof 0–2 CROSSFIRE Season 6
- Olympus mod Overtake Sector 0–2 CROSSFIRE Season 6
- Olympus mod DETONATE 2–0 CROSSFIRE Season 6
- Olympus mod LAG 1–2 ESEA Advanced Season 58 North America
- Olympus mod Omen 2–1 ESEA Advanced Season 58 North America
- Olympus mod BucketJonsBoys 2–0 CROSSFIRE Season 6
- Olympus mod Wanted Goons 2–1 ESEA Advanced Season 58 North America
- Marsborne mod Olympus 2–0 ESEA Advanced Season 58 North America
- Wanted Goons mod Olympus 0–2 ESEA Advanced Season 57 North America
- LAG mod Olympus 0–2 ESEA Advanced Season 57 North America
Turneringer
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.