Subtick

Phantom

Phantom vandt 53 af 100 parsede baner (53,0 %), 51,1 % af CT-runderne og 49,9 % af T-runderne.

Mest spillede bane: Ancient, med 53,6 % af banerne vundet.

Baner
53–47
Kamp
23–21
Vundet %
53,0 %
CT-runder
51,1 %
T-runder
49,9 %
Pistolrunder
47,2 %

Pr. bane

Bane Spillet Vundet Vundet % CT-runder T-runder Pistolrunder
Ancient 28 15 53,6 % 50,2 % 52,5 % 57,1 %
Nuke 17 10 58,8 % 61,7 % 41,2 % 47,1 %
Dust2 15 10 66,7 % 52,1 % 58,6 % 48,3 %
Inferno 13 8 61,5 % 53,1 % 47,4 % 50,0 %
Mirage 12 5 41,7 % 48,2 % 50,8 % 41,7 %
Anubis 11 3 27,3 % 45,0 % 45,8 % 31,8 %
Overpass 2 2 100,0 % 41,7 % 66,7 % 25,0 %
Cache 2 0 0,0 % 29,2 % 50,0 % 25,0 %

Spillere

Spiller Baner K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
Kylar 100 1466 1383 440 +83 74,2 71,0 % 60,2 % +0,5 % 1,15
KEi 97 1464 1456 482 +8 77,6 72,6 % 46,9 % -0,1 % 1,13
TMB 92 1147 1436 611 -289 70,1 70,1 % 54,6 % -1,6 % 0,96
Kunai 60 875 901 269 -26 73,7 71,1 % 60,3 % -0,2 % 1,10
nicoodoz 82 1330 1111 364 +219 86,8 72,3 % 46,9 % +1,2 % 1,28
cej0t 40 564 553 185 +11 72,4 70,0 % 51,6 % +0,2 % 1,11
Goofy 2 33 27 12 +6 83,0 77,5 % 39,4 % -0,1 % 1,14
mynio 8 107 139 46 -32 66,5 61,5 % 54,2 % -1,3 % 0,95
dgl 1 20 20 8 0 100,0 69,0 % 40,0 % +0,9 % 1,29
Coach|lunatic-c 1 0 0 0 0 0,0 100,0 % – 0,0 % 0,78

Seneste kampe

Turneringer

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.