100 Thieves mod Eternal Fire · IEM Beijing 2026 Open Qualifier ·
100 Thieves 100–9 Eternal Fire · Ancient
100 Thieves vandt Ancient 100–9.
100 Thieves vandt 6 af 12 runder som CT og 3 af 10 som T.
Eternal Fire vandt 7 af 10 runder som CT og 6 af 12 som T.
regali havde banens bedste rating, 1,53, med 17 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| 100 Thieves | 100 | 6/12 | 3/10 | 0/2 |
| Eternal Fire | 9 | 7/10 | 6/12 | 2/2 |
100 Thieves
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| dev1ce | 20 | 18 | 1 | +2 | 109,0 | 63,6 % | 45,0 % | +0,4 % | 1,38 |
| poiii | 12 | 14 | 7 | -2 | 87,5 | 77,3 % | 75,0 % | +0,6 % | 1,17 |
| sirah | 11 | 16 | 2 | -5 | 49,5 | 59,1 % | 54,5 % | -3,7 % | 0,93 |
| Gizmy | 11 | 17 | 6 | -6 | 83,4 | 63,6 % | 81,8 % | -0,1 % | 1,09 |
| rain | 10 | 13 | 3 | -3 | 69,8 | 63,6 % | 60,0 % | -1,7 % | 0,99 |
| Coach|gla1ve | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Eternal Fire
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| jottAAA | 19 | 14 | 10 | +5 | 129,6 | 81,8 % | 68,4 % | +1,6 % | 1,46 |
| regali | 17 | 11 | 5 | +6 | 116,5 | 86,4 % | 41,2 % | +1,2 % | 1,53 |
| Kvem | 17 | 14 | 2 | +3 | 103,9 | 77,3 % | 64,7 % | +0,2 % | 1,20 |
| soulfly | 14 | 13 | 3 | +1 | 72,7 | 63,6 % | 42,9 % | +3,3 % | 1,17 |
| MisteM | 11 | 14 | 2 | -3 | 62,1 | 77,3 % | 72,7 % | -2,7 % | 0,90 |
| yT | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 3 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 4 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 5 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 6 T vinder Bomben sprang
- Runde 7 CT vinder CT vinder
- Runde 8 CT vinder CT vinder
- Runde 9 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 10 T vinder Bomben sprang
- Runde 11 T vinder Bomben sprang
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 CT vinder CT vinder
- Runde 14 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 15 T vinder Bomben sprang
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 18 CT vinder CT vinder
- Runde 19 T vinder Bomben sprang
- Runde 20 CT vinder CT vinder
- Runde 21 T vinder Bomben sprang
- Runde 22 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer