IEM Beijing 2026 Closed Qualifier · · BO3
3DMAX 3–1 HEROIC
3DMAX slog HEROIC 3–1 til IEM Beijing 2026 Closed Qualifier den 2. september 2026.
nilo havde seriens bedste rating, 1,39, med 52 kills og 34 deaths.
Baner
3DMAX
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Misutaaa | 37 | 42 | 12 | -5 | 71,9 | 63,2 % | 73,0 % | +0,9 % | 1,10 |
| Maka | 36 | 40 | 13 | -4 | 68,1 | 57,9 % | 47,2 % | -0,8 % | 1,05 |
| Lucky | 32 | 38 | 15 | -6 | 70,4 | 70,2 % | 75,0 % | -0,4 % | 1,05 |
| Kursy | 32 | 42 | 14 | -10 | 60,1 | 70,2 % | 53,1 % | -2,4 % | 0,90 |
| Graviti | 27 | 43 | 13 | -16 | 60,1 | 63,2 % | 44,4 % | -3,3 % | 0,83 |
| Coach|wasiNk | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| Coach|doto | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
HEROIC
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| nilo | 52 | 34 | 15 | +18 | 91,4 | 79,0 % | 61,5 % | +1,2 % | 1,39 |
| Brollan | 44 | 35 | 17 | +9 | 85,6 | 73,7 % | 65,9 % | +1,2 % | 1,25 |
| susp | 41 | 31 | 5 | +10 | 70,3 | 78,9 % | 61,0 % | +0,9 % | 1,20 |
| Chr1zN | 34 | 37 | 25 | -3 | 75,7 | 71,9 % | 61,8 % | +2,9 % | 1,17 |
| MartinezSa | 31 | 28 | 9 | +3 | 63,0 | 75,4 % | 35,5 % | -0,6 % | 1,03 |
| Coach|doto | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| Coach|wasiNk | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.