HEROIC
HEROIC vandt 97 af 166 parsede baner (58,4 %), 58,2 % af CT-runderne og 49,1 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Dust2, med 37,1 % af banerne vundet.
- Baner
- 97–69
- Kamp
- 39–32
- Vundet %
- 58,4 %
- CT-runder
- 58,2 %
- T-runder
- 49,1 %
- Pistolrunder
- 56,5 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dust2 | 35 | 13 | 37,1 % | 56,9 % | 50,7 % | 47,8 % |
| Nuke | 29 | 17 | 58,6 % | 63,7 % | 45,2 % | 60,3 % |
| Mirage | 28 | 18 | 64,3 % | 56,2 % | 46,7 % | 58,2 % |
| Inferno | 27 | 20 | 74,1 % | 55,9 % | 57,4 % | 58,5 % |
| Ancient | 24 | 13 | 54,2 % | 62,4 % | 47,0 % | 56,3 % |
| Cache | 15 | 12 | 80,0 % | 52,8 % | 56,7 % | 70,0 % |
| Overpass | 8 | 4 | 50,0 % | 56,7 % | 32,0 % | 43,8 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| nilo | 166 | 2683 | 2269 | 771 | +414 | 81,5 | 75,1 % | 59,3 % | +1,3 % | 1,25 |
| Chr1zN | 166 | 2263 | 2404 | 896 | -141 | 71,2 | 72,3 % | 55,8 % | -0,4 % | 1,06 |
| susp | 166 | 2210 | 2325 | 725 | -115 | 69,4 | 72,8 % | 55,3 % | -0,5 % | 1,06 |
| Brollan | 99 | 1448 | 1311 | 504 | +137 | 76,5 | 73,8 % | 56,6 % | +0,4 % | 1,15 |
| MartinezSa | 99 | 1459 | 1157 | 374 | +302 | 79,6 | 75,6 % | 37,6 % | +1,5 % | 1,25 |
| Coach|doto | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| Coach|TOBIZ | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| yxngstxr | 2 | 22 | 23 | 9 | -1 | 68,5 | 71,8 % | 45,5 % | -1,6 % | 0,92 |
Seneste kampe
- HEROIC mod B8 2–0 IEM Beijing 2026
- HEROIC mod FaZe 1–2 Digital Crusade DraculaN Season 7
- BBL mod HEROIC 0–2 Digital Crusade DraculaN Season 7
- SINNERS mod HEROIC 2–1 Digital Crusade DraculaN Season 7
- HEROIC mod HYPERSPIRIT 2–0 Digital Crusade DraculaN Season 7
- HEROIC mod 100 Thieves 2–255 Stake Pulse Beat III
- fnatic mod HEROIC 0–2 Stake Pulse Beat III
- HEROIC mod BC.Game 2–0 Stake Pulse Beat III
- HEROIC mod Envy 2–1 Stake Pulse Beat III
- 100 Thieves mod HEROIC 100–1 Stake Pulse Beat II
- HEROIC mod Sangal 2–1 Stake Pulse Beat II
- HEROIC mod fnatic 2–1 Stake Pulse Beat II
Turneringer
- IEM Beijing 2026
- Digital Crusade DraculaN Season 7
- Stake Pulse Beat III
- Stake Pulse Beat II
- Thunderpick World Championship 2026 Closed Qualifier
- PGL Masters Bucharest 2026 Europe Open Qualifier 2
- IEM Beijing 2026 Closed Qualifier
- Esports World Cup 2026 Open Qualifier
- StarLadder StarSeries Fall 2026 Europe Closed Qualifier
- BLAST Bounty 2026 Season 2
- Stake Ranked Episode 3
- IEM Cologne Major 2026 Stage 1
- Stake Ranked Episode 2
- PGL Astana 2026
- CCT Global Finals 2026
- Stake Ranked Episode 1
- Radio Popular Roman Imperium Cup VII
- BC Game Masters Championship Season 1
- ESL Pro League Season 23 Stage 2
- ESL Pro League Season 23 Stage 1
- PGL Cluj-Napoca 2026
- IEM Kraków 2026 Stage 1
- BLAST Bounty 2026 Season 1 Finals
- BLAST Bounty 2026 Season 1
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.