Subtick

IEM Beijing 2026 Closed Qualifier · · BO3

DENDELE 1–2 EYEBALLERS

EYEBALLERS slog DENDELE 2–1 til IEM Beijing 2026 Closed Qualifier den 2. september 2026.

KRIMZ havde seriens bedste rating, 1,28, med 44 kills og 38 deaths.

Baner

Ancient 11–7
CT-runder / T-runder
DENDELE
CT 7/12
T 4/12
EYEBALLERS
CT 8/12
T 5/12
2D-replay
Cache 13–9
CT-runder / T-runder
DENDELE
CT 4/4
T 9/12
EYEBALLERS
CT 3/12
T 0/4
2D-replay
Mirage 9–6
CT-runder / T-runder
DENDELE
CT 3/10
T 6/12
EYEBALLERS
CT 6/12
T 7/10
2D-replay

DENDELE

Spiller K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
doc 52 45 18 +7 92,9 74,2 % 57,7 % +1,2 % 1,27
rdnzao 48 44 25 +4 87,5 79,1 % 62,5 % +0,2 % 1,17
koala 37 36 13 +1 64,5 74,2 % 48,6 % +0,7 % 1,09
gafolo 37 40 12 -3 65,6 72,6 % 48,6 % -0,3 % 1,00
maxxkor 34 35 11 -1 68,2 80,7 % 38,2 % -0,5 % 1,07
Coach|D10S 0 0 0 0 0,0 100,0 % – 0,0 % 0,78

EYEBALLERS

Spiller K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
KRIMZ 44 38 16 +6 80,7 80,6 % 47,7 % +0,3 % 1,28
maxster 44 44 8 0 84,3 74,2 % 63,6 % -1,3 % 1,17
Ro1f 44 47 19 -3 86,9 77,4 % 63,6 % -0,1 % 1,21
dex 37 42 14 -5 68,3 71,0 % 56,8 % -0,3 % 1,06
JW1 32 40 10 -8 52,3 72,6 % 34,4 % -0,5 % 0,99
Coach|pita 0 0 0 0 0,0 100,0 % – 0,0 % 0,78

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.