GamerLegion mod K27 · IEM Beijing 2026 Closed Qualifier ·
GamerLegion 5–2 K27 · Nuke
GamerLegion vandt Nuke 5–2.
GamerLegion vandt 3 af 6 runder som CT og 2 af 12 som T.
K27 vandt 10 af 12 runder som CT og 3 af 6 som T.
clax havde banens bedste rating, 1,64, med 17 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| GamerLegion | 5 | 3/6 | 2/12 | 1/2 |
| K27 | 2 | 10/12 | 3/6 | 1/2 |
GamerLegion
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| hypex | 17 | 11 | 3 | +6 | 99,2 | 77,8 % | 64,7 % | -0,8 % | 1,46 |
| maden | 10 | 16 | 4 | -6 | 77,2 | 61,1 % | 80,0 % | -3,0 % | 0,84 |
| REZ | 9 | 12 | 3 | -3 | 51,2 | 72,2 % | 44,4 % | -2,6 % | 0,83 |
| FL4MUS | 9 | 13 | 1 | -4 | 65,1 | 61,1 % | 66,7 % | -1,1 % | 0,94 |
| SNAX | 6 | 13 | 5 | -7 | 36,0 | 72,2 % | 33,3 % | -2,2 % | 0,70 |
| Coach|imd | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
K27
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| clax | 17 | 8 | 3 | +9 | 98,1 | 83,3 % | 76,5 % | +5,3 % | 1,64 |
| X5G7V | 14 | 11 | 3 | +3 | 83,5 | 72,2 % | 64,3 % | +3,1 % | 1,30 |
| qw1nk1 | 12 | 9 | 2 | +3 | 72,3 | 83,3 % | 83,3 % | +2,4 % | 1,26 |
| xeedo | 12 | 12 | 4 | 0 | 60,7 | 77,8 % | 33,3 % | +0,2 % | 1,06 |
| kashl1d | 10 | 11 | 6 | -1 | 72,7 | 83,3 % | 10,0 % | -1,3 % | 1,00 |
| Coach|balblna | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 5 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 6 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 7 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 8 T vinder Bomben sprang
- Runde 9 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 10 CT vinder CT vinder
- Runde 11 CT vinder CT vinder
- Runde 12 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 13 CT vinder CT vinder
- Runde 14 CT vinder CT vinder
- Runde 15 CT vinder CT vinder
- Runde 16 T vinder Bomben sprang
- Runde 17 T vinder Bomben sprang
- Runde 18 T vinder Terroristerne vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer