IEM Beijing 2026 Open Qualifier · · BO1
Nuclear TigeRES 16–13 Spirit Academy
Nuclear TigeRES slog Spirit Academy 16–13 til IEM Beijing 2026 Open Qualifier den 24. august 2026.
s1nside havde seriens bedste rating, 1,38, med 22 kills og 19 deaths.
Baner
Nuclear TigeRES
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| z1k4 | 24 | 21 | 7 | +3 | 106,2 | 69,0 % | 33,3 % | +0,1 % | 1,32 |
| flouzer 赤瞳 | 22 | 23 | 6 | -1 | 107,1 | 79,3 % | 63,6 % | -0,9 % | 1,25 |
| ayuki | 21 | 20 | 8 | +1 | 102,4 | 75,9 % | 57,1 % | +1,4 % | 1,34 |
| m1QUSE | 20 | 18 | 7 | +2 | 104,2 | 79,3 % | 45,0 % | +0,7 % | 1,36 |
| senka | 14 | 19 | 7 | -5 | 58,4 | 75,9 % | 21,4 % | -2,9 % | 0,90 |
| Coach|poltfromsky | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Spirit Academy
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| VILBy | 24 | 20 | 3 | +4 | 95,4 | 69,0 % | 37,5 % | +2,3 % | 1,37 |
| k0gaSs | 24 | 25 | 8 | -1 | 117,1 | 65,5 % | 62,5 % | +0,1 % | 1,31 |
| s1nside | 22 | 19 | 7 | +3 | 114,2 | 72,4 % | 72,7 % | +0,7 % | 1,38 |
| Netrix | 20 | 21 | 6 | -1 | 85,2 | 58,6 % | 40,0 % | -0,2 % | 1,10 |
| kiryasooo | 11 | 18 | 5 | -7 | 56,6 | 72,4 % | 18,2 % | -2,2 % | 0,84 |
| Flash_1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.