Subtick

PGL Astana 2026 · · BO3

The MongolZ 2–0 G2

The MongolZ slog G2 2–0 til PGL Astana 2026 den 11. maj 2026.

cobrazera havde seriens bedste rating, 1,89, med 17 kills og 5 deaths.

Baner

Dust2 2–13
CT-runder / T-runder
The MongolZ
CT 0/3
T 2/12
G2
CT 10/12
T 3/3
2D-replay
Inferno 19–8
CT-runder / T-runder
The MongolZ
CT 4/12
T 8/12
G2
CT 4/12
T 8/12
2D-replay
Ancient 2––

Ingen demo endnu

The MongolZ

Spiller K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
910 30 22 6 +8 89,3 79,4 % 40,0 % +1,6 % 1,40
Techno4K 24 22 10 +2 78,3 76,5 % 70,8 % +1,6 % 1,27
bLitz 23 21 14 +2 88,6 70,6 % 47,8 % +1,1 % 1,26
mzinho 23 22 5 +1 68,9 76,5 % 56,5 % +0,6 % 1,16
cobrazera 20 27 11 -7 75,5 58,8 % 60,0 % -0,6 % 0,97
HeavyGod 13 12 2 +1 103,4 53,3 % 69,2 % +3,0 % 1,61
NertZ 8 13 1 -5 52,4 46,7 % 62,5 % -5,5 % 0,76
MATYS 6 13 2 -7 57,7 53,3 % 83,3 % -5,0 % 0,75
huNter- 3 13 1 -10 35,1 33,3 % 66,7 % -6,3 % 0,40
SunPayus 1 13 3 -12 22,2 40,0 % 0,0 % -5,7 % 0,29

G2

Spiller K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
HeavyGod 26 22 6 +4 72,1 82,4 % 61,5 % +1,2 % 1,27
NertZ 25 25 11 0 81,7 64,7 % 44,0 % +0,2 % 1,14
huNter- 23 24 9 -1 68,4 73,5 % 47,8 % -1,5 % 1,00
SunPayus 22 25 7 -3 89,3 70,6 % 40,9 % -1,5 % 1,09
MATYS 18 24 11 -6 74,8 82,4 % 77,8 % -2,7 % 0,98
cobrazera 17 5 2 +12 138,5 93,3 % 82,4 % +9,8 % 1,89
910 16 6 6 +10 111,5 86,7 % 37,5 % +2,4 % 1,50
bLitz 13 6 11 +7 96,5 86,7 % 61,5 % +5,2 % 1,47
mzinho 10 8 6 +2 61,1 86,7 % 90,0 % +0,3 % 1,02
Techno4K 8 6 2 +2 38,4 80,0 % 50,0 % +1,7 % 0,97

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.